Zmogus - gamtos dalelė ar valdovas bilietas

Lietuvių referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 30 KB
1 puslapis

Žmogus – gamtos dalelė, ar valdovas

Veikiausiai kiekvienas yra girdėjęs bent vieną pasakojimą iš biblijos. Tai vienintelis istorijos šaltinis kuriuo remiantis būtų galima „tiksliai“ nustatyti žemės gyvenimą nuo pat jos gimimo.
Pasak Biblijos kadaise atsirado žmogus, kuris užuot gyvenęs ramioje harmonijoje su kitais gyvūnais, ėmė mąstyti savaip. Jis mąstė kaip jam gyventi: ar taip, kaip numatyta gamtoje, ar taip kaip atrodė geriau ir įdomiau pačiam žmogui. Deja, už pernelyg didele saviveikla, jis buvo ištremtas iš rojaus sodo. Tačiau nepasimokęs iš savo klaidų žmogus toliau gyveno kaip jam patinka.
Vėliau, po daugelio metų, žmonių jau buvo didelė galybė, ir visi jie gyveno savaip. Galima tik įsivaizduoti koks chaosas po kurio laiko turėjo kilti. Taigi galiausiai, pasak biblijos, kilo tvanas, kuris nušlavė žmoniją nuo žemės paviršiaus. Kalbant supaprastintai, atėmus religijos atspalvį, lieka toks teiginys: žmogus pasidarė nepakenčiamas, ir gamta drastiškai juo atsikratė.
Padaręs tokią išvadą, apsižvalgau šiandieniniame pasaulyje. O ar ne tas pats vyksta dabar, kuomet žmogus atrado šitiek stebuklų bei įvairių sprendimų. Juk žmonija kuo toliau tuo labiau knisasi po žemės oda, ieškodama įvairių išteklių. Taip pat kerta medžius, bei teršia orą. Jau kuris laikas kalbama apie globalinio atšilimo grėsmę, kuri yra labai reali, tačiau vis tiek, mes ir toliau deginame naftą...