Wolfgangas amadėjus mocartas

Muzikos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 80 KB
9 puslapiai

Mocartas referatai. Mocartas referatai. Referatas mocartas. Referatas v. a. mocartas. Mocarto referatas. Referatas mocartas. Mocartas referatas. Referatai .lt mocartas.

Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos
Istorijos darbas

WOLFGANGAS AMADĖJUS MOCARTAS


2ag klasės mokinė
Martyna Šataitė


Pasvalys
2004-05-31
TURINYS

1. Įvadas3
2. Kaip Volfgangas Amadėjus Mocartas tapo kompozitoriumi4
3. Pasakojimai apie Mocartą5
4. Mocarto kelionės6
5. Gyvenimas ima rodyti nagus10
6. Mocartas – masonas12
7 Mitai apie didijį menininką13
8. Volfgango Amadėjaus Mocarto svarbiausi kūriniai15
9,Volfgango Amadėjaus Mocarto svarbiausios gyvenimo datos ir kūriniai16
10. Pabaiga17
11. Naudota literatūra18

ĮVADAS

Mocartas gimė 1756m. visuomenėje, kur viskas buvo tvarkinga ir nusistoję. Tačiau per visą jo trisdešimt penkerių metų gyvenimą pasaulį sukrėtė iš pradžių Amerikos nepriklausomybės karas 1770m., o vėliau – Prancūzijos didžioji revoliucija.
Mocartas buvo žymus to meto kompozitorius. Mane šis žmogus labai patraukė savo įdomia gyvenimo istorija, juk ne kiekvienas kompozitorius kurti pradeda sulaukęs vos keturių metų. Šią temą taip pat pasirinkau galvodama, kiek daug Volfgangas Amadėjus Mocartas davė ateinančioms kompozitorių kartoms.
Mocartas neeilinė asmenybė. Jo muzika – kupina džiaugsmo ir šviesos. Joje iki šiol gyvena gyva menininko siela. Mocartas – genialiausias klasikos atstovas!
KAIP VOLFGANGAS AMADĖJUS MOCARTAS TAPO KOMPOZITORIUMI

Wolfgangas Amadeus Mozartas (Volfgangas Amadėjus Mocartas) buvo antrasis austrų kompozitorius, kuriam likimas lėmė gyventi ir kurti Vienoje.apie Mocartą kalbama, kaip apie fantastinių sugebėjimų žmogų. Sklando legendos apie nepaprastą jo klausą ir muzikinę atmintį, apie stebinančią kūrybos galią.
Mocartas gimė 1756 metais Zalcburge. Tuo metu tai buvo nedidelis Austrijos miestas. Jo tėvas, Leopoldas Mocartas, buvo žymus smuikininkas ir kompozitorius, griežęs arkivyskupo rūmų kapeloje. Po tarnybos jis mokydavo turtingų miestelėnų vaikus. Mažasis Volfas turėjo vyresnę seserį Mariją – Anną, kurią namiškiai vadino Nanerle. Dažnai pasakojamas Mocarto vaikystės epizodas, bylojantis apie ypatingą būsimojo kompozitoriaus potraukį muzikai. Kartą, mažyliams besikapstant smėlyje, pro tėvo kabineto langą pasigirdo graži alto melodija. Volfas, metęs žaidimus, ėmė prašyti seserį eiti namo. Tačiau tėvas tučtuojau išprašė nekviestus „svečius“ laukan. Mažylis pravirko. Bet, pro langą išgirdęs muziką, kaip mat nusiramino ir nušvito iš džiaugsmo.
Kai Nanerlei sukako septyneri metai, tėvas ėmė ją mokyti. Ji buvo labai gabi ir greitai išmoko skambinti klavesinu. Nė minutėlei nuo sesers neatsitraukdavo ir mažasis...