Vs stebejimo ir kontroles iranga

Referatas
 5
Microsoft Word 61 KB
6 puslapiai

Vaizdo stebėjimo kameros referatas. Vaizdo stebėjimo kameros referatas.

Mykolo Romerio universitetas
Kauno policijos fakultetas
Policijos veiklos katedra


VSA(n)1 kurso 1 grupės
studentoRašto darbas
Tema:Valstybės sienos stebėjimo ir kontrolės techninės priemonės

Darbą tikrino:
Lektor. A. Baltrūnas


Kaunas
2007
TURINYS

Įvadas 3
Naktinio matymo žiūronai 4
Pagrindiniai terminio vaizdo gavimo komponentai 6
Veidrodiniai žiūronai 7
Monokliai 9
Stebėjimo kameros 10
Infraraudonųjų spindulių kontrolės sistema 12
Lietuvos valstybės sieną iš oro žvalgo pasieniečių „Kolibris“ 13
Išvados 14
Literatūros sąrašas 15

Įžanga

Svarbiausias VSAT veiklos tikslas - palaikyti nustatytą valstybės sienos teisinį režimą bei pasiekti narystės Europos Sąjungoje reikalaujamą sienų kontrolės lygį. Tam reikalingas ne tik geras pasienio darbuotojų pasirengimas, bet ir gera, šiuolaikiška stebėjimo įranga t.y. kameros, naktinio matymo žiūronai ir panašiai.
Valstybės sienos apsaugos tarnybai (toliau VSAT) stiprinant Lietuvos sienų apsaugą ir kontrolę, išaiškinama vis daugiau pažeidimų. Tai rodo efektyvų pasieniečių darbą ir naujų technologijų pritaikymą. Absoliuti dauguma valstybės sienos pažeidimų buvo fiksuojama sausumoje.
Pastaruoju metu sienos ruožuose su Baltarusija ir Rusija imamasi aktyviausių priemonių siekiant užkardyti sienos pažeidimus – sėkmingai intensyvinamas operatyvinis darbas, esant būtinumui didinamas patrulių skaičius permetant pajėgas iš kitų VSAT padalinių, efektyviai naudojami turimi techniniai resursai – naktinio ir dieninio vaizdo stebėjimo įranga, mobilios termovizorinės sistemos, tobulinama sienos apsaugos taktika, stiprinama VSAT Aviacijos eskadrilė ir pan. Pasienyje su Baltarusija Lietuvos pusėje valstybės ženklais nužymėtos sienos atitinkamuose ruožuose įrengtas patrulinis takas, pėdsakų juosta, pažeidžiamiausiose vietose – apsauginės tvoros, specialūs grioviai, stebėjimo bokštai ir kitos fizinės bei techninės priemonės.
Šiuo metu VSAT vyksta intensyvūs darbai kuriant ES reikalavimus atitinkančią sienos apsaugos infrastruktūrą pasienyje su Rusija. Čia statomi stebėjimo bokštai, skiriami papildomi techniniai ir personalo resursai, plečiama infrastruktūra. Žmogiškieji ištekliai valdomi pagal Šengeno sutarties reikalavimus.

Naktinio matymo žiūronai

Naktinio matymo prietaisų ar sistemų pagalba galima matyti objektus, esančius tamsoje, net iki 200 m. atstumu.

1 pav. Naktinio matymo žiūronai NVB 2,5х42.

Naktinio matymo žiūronai NVB 2,5х42 – naujiena naktį naudojamų prietaisų srityje. Esminė NVB...