Virusų atisradimo istorija

Referatas
 5
Microsoft Word 49 KB
4 puslapiai

Virusu referatas. Virusu referatas.

STASIO ANGLICKIO PAGR. MOKYKLA
SIMONOS KORSAKAITĖS
9a klasės mokinės
Informatikos referatas

VIRUSŲ ATSIRADIMO ISTORIJA


Darbo vadovas:
Mokytoja
Jurgita Mockuvienė


KURŠĖNAI
2005 metai
Kompiuterių virusai - tai specialiosios kompiuterinės programos, sukurtos stengiantis sutrikdyti kompiuterio darbą arba bent iškrėsti kokį pokštą. Yra kuriamos virusų veikima blokuojančios priemonės- antivirusinės programos, tačiau ar jums nebūtų įdomu sužinoti, iš kur atsirado virusai? Kas juos kuria? Kada jie pasirodė? Ar norėtumėte sužinoti virusų atsiradimo istoriją?
Tikroji virusų istorija prasidėjo dar 1980 m. Tada Fredas Cohenas, bebaigdamas informatikos studijas Dortmundo universitete, Vokietijoje, parašė diplominį darbą apie galimybę sukurti kompiuterio programą, kuri sugebėtų daugintis ir priverstų kompiuterį "patį savaime" atlikti įvairius veiksmus. Coheno darbas buvo labai gerai įvertintas, bet maždaug ketverius metus apie jį beveik niekas nežinojo. Tik 1984 m. jis buvo atspausdintas didesniu tiražu. O tada ir prasidėjo
Jau po 12 mėnesių du italai - Roberto Cerrutti ir Marco Marocutti - pasiuntė žurnalui "Scientific American" laišką, kuriame informavo apie savo bandymus parašyti "Apple" kompiuteriui programą, kuri pati prisijungtų prie operacijų sistemos ir, kiekvieną kartą bandant įrašyti į diską informaciją, kopijuotų pati save pasirinktose to paties disko vietose. Iš esmės tai tebuvo teoriniai svarstymai, bet jie sulaukė toli siekiančių pasekmių. Tiek toli siekiančių, jog daugelis informatikos istorijų pasaulinės "virusų aferos" pradžia laiko ne Coheno diplominį darbą, o būtent tą italų laišką.
Kitais metais, t.y. 1986 m., įvyko trys atmintini įvykiai. Pirmasis buvo vietinės reikšmės, todėl jo svarba buvo suprasta gerokai vėliau: Betliejaus miesto, Pensilvanijos valstija, Lehigh koledžo studentai, skolinęsi bibliotekoje programas (tada tai dar buvo įmanoma ir visiškai legalu), pastebėjo, kad daug jų naudojamų diskelių sugadinti. Greitai studentai suprato, kad diskelius sugadino piktavalio instaliuota mokyklos kompiuterio kietajame diske programa, kuri pati dauginasi diskeliuose. Taip iš tiesų ir buvo: ta programa šiandien yra vadinama Lehigh virusu. Ji papildomai įrašydavo į pagrindinę DOS sistemos direktoriją po 555 ženklus, o ketvirtą kartą įjungus užkrėstąjį kompiuterį pradėdavo trinti jo kietąjį diską. Programos autorius niekada nebuvo surastas. Tačiau pirmasis virusas daug žalos nepridarė. Jis greitai pasimatydavo, todėl toliau už Betliejaus nepasklido.
Bet šis anonimu likęs autorius sugebėjo įrodyti, jog kompiuterinius...