Virusai5

Referatas
 5
Microsoft Word 45 KB
4 puslapiai

Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas

Verslo vadybos katedra

Informatikos katedra

Vilnius 1999

Turinys:
1.Viruso samprata…………………………………………3
2.”Kirminas”………………………………………………3
3.”Trojos arklys”………………………………………….4
4.”Metikai”………………………………………………4
5.”Bombos”……………………………………………….4
6.Kaip veikia virusai……………………………………….6
7.Naudota literatura………………………………………7

Viruso samprata
Virusas yra tyčia sukurta kompiuterinė programa, skirta įsiskverbtį į kitą programą taip, kad paleidus pastarąją būtų paleidžiamas ir virusas, kuris savo ruožtu plinta užkrėsdamas ir kitas programas. Virusas prisijungia prie programos - nešėjos failo, o kartais net pakeičia visą programą. Neretai kiti programų failai užkrečiami jau pakitusia viruso forma. Užkrečiama programa gali būti ir makrokomandų failas arba disko pakrovimo sektorius - pirmoji programa, paleidžiama diske su pakraunama operacine sistema.
Pastebėkite žodžius “tyčia sukurta” viruso apibrėžime. Virusai neatsiranda šiaip sau. Juos kuria ir tobulina nemažų sugebėjimų programuotojai, vėliau randantys būdų užkrėsti virusais naivių vartotojų AK. Kuo galingesnės tampa antivirusinės programos, tuo labiau virusų autoriai stengiasi jas pergudrauti. Daugeliui virusų programuotojų tokio kodo kūrimas yra tiesiog iššūkis; o kitiems - galimybė pasismaginti AK vartotojų bėdų ir baimės sąskaita. Gaila, juk šie žmonės galėtų uždirbti krūvą pinigų padėdami spręsti 2000 metų krizę.
Virusai pelningai turi kenksmingų programų reputaciją, tačiau tikrovėje daugelis jų nieko blogo nedaro. Tiesa, kai kurie jų gadina failus ar kaip kitaip kenkia, bet didžioji dauguma tik erzina arba iš vis yra vartotojui nematomi. Tam, kad programa būtų laikoma virusu, jie turi automatiškai daugintis; visa kita yra neprivalu.
Žinoma, net “neskausmingi” virusai nėra visiškai nepavojingi. Jie užima atmintį, vietą diske, naudoja procesoriaus resursus ir todėl turi įtakos jūsų kopiuterio spartai ir našumui. Dar daugiau - antivirusinės programos skirtos kovoti su jais taip pat naudoja atminties ir procesoriaus resursus; daug vartotojų tikina, kad jos lėtina kompiuterį daug labiau ir yra gerokai įkyresnės už pačius virusus. Kitaip tariant, virusai turi įtakos jūsų darbui su kumpiuteriu net tuomet, kai nieko kenksmingo nedaro.


Pateiktas virusų apibrėžimas iš tikrųjų yra gerokai siauresnis, nei tai, ką mes...