Vinas2

Chemijos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 30 KB
1 puslapis

Apie kuro oktanini skaiciu

Pagal virimo temperatura iš naftos galima išskirti dujas, benzina, žibala, dyzelini kura, tepalus, gudrona, bituma ir mazuta. Bet visu produktu virimo temperaturos persidengia. Todel benzine yra šiek tiek duju ir žibalo, dyzelyje - daug žibalo ir truputis tepalu ir t.t.

Benzinas yra mišinys paciu ivairiausiu angliavandeniliu, kuriu sunkiausieji visiškai išgaruoja 180°C temperaturoje (žibalas - 45280°C, dyzelis - 62360°C, tepalai, gudronas, bitumas ir mazutas distiliuojami tik vakuume, nes 400°C temperaturoje angliavandeniliai pradeda skilti).

T-Heptanas - angliavandenilis kurio atsparumas detonacijai prilyginamas nuliui oktaniniu vienetu.
Izooktanas - angliavandenilis kurio atsparumas detonacijai prilyginamas šimtui oktaniniu vienetu.
95-benzinas - tai angliavandeniliu mišinys, kurio atsparumas detonacijai (oktaninis skaicius) yra toks pats, kaip ir mišinio iš 95% izooktano ir 5% T-heptano.

Taciau yra angliavandeniliu, kuriu atsparumas detonacijai yra gerokai didesnis už izooktano, kaip kad yra angliavandeniliu kuriu atsparumas detonacijai yra mažesnis už T-heptano. Taigi 0 ir 100 oktanu nera kažkokios ribos, už kuriu neimanoma išeiti (cia daugeliui asocijuojasi su 0 ir 100%, del to daroma klaidinga prielaida kad 0 ir 100 yra ribos). Taigi visiškai realu kad gali buti benzinas, kurio oktanas 110, 120 ir t.t.

Be to, dar yra benzino priedai didinantys oktana,...