Vilniaus senamiestis

Referatas
 5
Microsoft Word 57 KB
5 puslapiai

Referatai apie vilniaus gatves. Vilniaus senamiestis referatas. Senamiesčiai referatai. Referatai apie vilniaus gatves. Vilniaus senamiestis referatas. Senamiesčiai referatai.

Tema:

• Šventos Onos ir Bernardinų architektūrinis ansamblis – vienas iš gražiausių vėlyvosios gotikos paminklų Vilniuje. Gynybinė gotika, aštuonbriaunis bokštas.
• A. Mickevičiaus paminklas.
• Pilies skersgatvis, jame esantys paminklai.
• Pilies gatvė – viena seniausių gatvių Vilniuje.
• Pilies gatvėje esantys Didikų rūmai.
• Pirmasis Vilniaus turgus.
• Pagoniška Ragučio šventyklos vieta Piatnickajos cerkvė.
• Amatininkų kvartalas.
• V. Krutulio skulptūra „Metraštininkas“.
• Prieškario žydų gyvenamasis kvartalas. Žydų gatvė – kelias į buvusią Sinagogą.

Adomo Mickevičiaus paminklas

A.Mickevičiaus paminklas stovi skvero, esančio tarp Vilnios upės bei Šv. Onos ir Bernardinų bažnyčių, pietinėje dalyje. Paminklo aikštelė, grįsta bazalto trinkelėmis, yra truputį aukščiau skvero lygio. Į ją iš trijų pusių veda takai, granito laiptai. Paminklo kompoziciją sudaro monumentali, apskritų formų skulptūra ir neaukštas stačiakampis postamentas. Viskas padaryta iš rusvo granito. Skulptūra atgręžta į vakarus. Poetas vaizduojamas giliai susimąstęs, pasirėmęs į neaukštą horizontaliai perdalytą koloną. Veidas svajingas, mąslus, akys beveik užmerktos. Veidas atkurtas pagal poeto atvaizdus. Pozos dvasingumą paryškina iškilmingas, klostėmis krintantis žemyn drabužis. Paminklo kompozicijoje plastiškai reikšmingas elementas - kolona. Dvi jos dalys simbolizuoja poeto gyvenimą tėvynėje ir tremtyje, priklausomybę lenkų ir lietuvių kultūroms.
Skulptūra - 4,5 m aukščio, postamentas neaukštas - 0,57 m. Figūros pobūdis ir architektūrinis aplinkos sutvarkymas suteikia aukštam postamentui kameriškumo.
Skulptūrą 1980 m. Sukūrė skulptorius G. Jokūbonis. Paminklas pastatytas pagal architekto
V.Čekanausko projektą 1984 m.


Šv. Onos bažnyčia

Daili, grakšti ir elegantiška lyg mergina, kuria ant savo delno į Prayžiu nusinešti panorėjęs Napoleonas Bonapartas, yra žaismingiausia ir gracingiausia pasaulio bažnyčia. Smailių arkų langai, ažuriniai bokšteliai ir kt., pastatyti iš 33 rūšių plytų formų. Nežinomas architektas išnaudojo visas šios medžiagos galimybes.Tokio aukščio ir mažo pagrindo pastatas buvo drasus architekto žingsnis. Pasakojama, kad tas pats architektas buvo pastatęs rumus šalia Neries. Vieno pokylio metu jie yra sugriuvę, nes taip pat buvę labai nerealistiškai architekturos taisyklių požiuriu.
Susikertančios arkos, liauni bokšteliai sugriauna bet kokią plokštumos iliuziją, o vakaro metų fasade įspindusi saulė viską paverčia tarsi gyva laužo liepsna.

Tai nacionalinės...