Verslo planas12

 5
Microsoft Word 102 KB
12 puslapiai

1 Santrauka
Mano kuriama įmonė dirbs paslaugų sferoje – jos pagrindiniai tikslai bus eksplotaciniai darbai. Pagrindinės įmonės teikiamos paslaugos bus smulkūs melioracijos darbai, nedidelių tiltų, viadukų statyba, aplinkos priežiūra tai yra: kelio griovų šienavimas, vejelių tvarkymas bei prižiūrėjimas, ir taip toliau. Įmonė vadinsis UAB “”
Pagrindiniai įmonės tikslai pirmiesiems ir tolesniems darbo metams yra tokie:
1. Teikti vartotojams juos tenkinančios kokybės paslaugas melioracijos srityje ir gauti maksimalų pelną iš šios veiklos.
2. Perimti apie 10 % paslaugų rinkos ir vėliau šią dalį plėsti.
Melioracijos darbų sritis po nepriklausomybės atkūrimo patyrė didelį nuosmūkį, tačiaiu dabar pradeda po truputį atsigauti, daugelis potencialių melioracijos paslaugų vartotojų jau atstatė buvusius ekonominius ryšius ar užmezgė naujus, todėl vis dažniau užsako bent smulkias eksploatacijos ar tvarkymo darbų paslaugas. Atsirado naujų paslaugų pirkėjų – vis daugėja smulkių ir stambesnių užsakymų ūkininkams, kuriems darbus finansuoja valstybė.
Įmonės pagrindinis tikslas ir yra tenkinti smulkius užsakymus, vykdyti smulkius melioracijos darbus.
Verslo įkūrimui reikėtų gauti apie 500 tūkst. Lt. paskola 10 metams su 10% palūkanų ir kasmet atiduodant 50 000. Paskolos garantas būtų angaras kurio vertė yra 1mln. Lt.
Pati įmonės veikla pilnai turėtų atsipirkti per 5 veiklos metus, tačiau paskola pilnai bus atiduota per 10 metų.
Veiklos pradžioje įmonėje dirbs 4 kvalifikuoti inžinieriai, 1 vadybininkas, 1 buhalteris, dirbantys pagal ilgalaikę darbo sutartį ir 20 žemesnės kvalifikacijos darbininkų, dirbančių pagal terminuotą darbo sutartį. 4 inžinieriai, vadybininkas, buhalteris, turi būti pasamdyti per skelbimus laikraštyje ir jie privalo turėti daugiau kaip 2 metų stažą panašaus darbo srityje, o 20 žemesnės kvalifikacijos darbininkai turėtų būti pasamdyti per darbo biržą, kadangi jų darbas nereikalauja aukšto išsilavinimo.
Pirmaisiais sezoninio darbo metais apyvarta sieks 250 tūkst lt. Planuojama perimti apie 10% rinkos.


2. Verslo aprašymas
Melioracijos srityje, Lietuvai atgavus nepriklausomybę, įvyko daug pokyčių. Kadangi visos šioje srityje dirbusios įmonės buvo finansuojamos valstybės, tai atgavus nepriklausomybę, jų veikla sutriko. Pastovūs vartotojai lėšas, anksčiau skirtas melioracijai ir eksploatavimui, skyrė ekonominių ryšių atstatymui naujų klientų paieškai ir kitoms finansinėms problemoms spręsti. Todėl melioracijos bendrovių veikla apmirė, daugelis jų nunyko.
Šiuo metu melioracijos ir eksploatacijos darbų rinka vėl plečiasi. Įmonės ir bendrovės...