Verslo planas interneto kavines

Referatas
 5
Microsoft Word 74 KB
8 puslapiai

Kavines verslo plano pavyzdys. Kavines verslo plano pavyzdys.

Įvadas

Šiuolaikinės technologijos vis labiau skverbiasi į dabartinį žmonių gyvenimą. Anksčiau ne kiekvienas turėjo namie televizorių, o dabar be jo neįsivaizduotume kasdieninio gyvenimo. Prieš 20 metų niekas negalėjo net pagalvoti apie modernius kompiuterinius žaidimus, naršymą po Internetą, o dabar vos ne kiekvienas jaunuolis moka dirbti kompiuteriu.
Dabartinėje Lietuvoje, kai yra laikomasi kompiuterizuotos visuomenės idėjos, vis populiaresnis darosi Internetas ar kompiuteriniai žaidimai, vis daugiau paslaugų teikiama Interneto vartotojams, vis daugiau žmonių atsiranda besidominčiais šia sritimi. Ta pati rodo ir šių metu pradžioje "SIC Gallup Media" atlikta apklausa. Taigi statistiniais duomenimis Internetu bent kartą per savaitę Lietuvoje naudojasi 16,9% 15-74 metu amžiaus šalies gyventojų. Tai net per 5,6% didesnis rodiklis nei pernai tuo pačiu metu. Aišku kompiuteris tai nėra vien tik Internetas, juo taip pat atsiranda vis daugiau besinaudojančių. Apklausos duomenimis kompiuteriu dažnai besinaudojančių žmonių sudaro 27,4% šalies gyventojų. Prieš metus šis skaičius taip pat buvo gerokai mažesnis – 19,6%. Taigi peršasi išvada, kad steigti Interneto kavinę yra gana perspektyvus ir pelningas verslas.
Ar iš tikro tai yra perspektyvu ir pelninga? Ar ateityje mes eisime į parduotuvę, ar tiesiog užsisakysime prekes Internetu? Taip, ateityje visi namie turėsime kompiuterius, o Interneto kavinės bus pamirštos. Bet dabartiniai Lietuvos ekonominio augimo tempai rodo, kad taip gali būti tik po 10 ar daugiau metų. Taip išeina, kad Interneto kavinė atidirbusi 10 metų ir uždirbusi pakankamai pinigų, likviduotųsi arba persiorganizuotų. Pelningumą galima nustatyti realiais pavyzdžiais: užsukęs i Interneto kavine aš galėjau nesunkiai įsitikinti kad kompiuterių užimtumas priklausomai nuo valandos svyruoja nuo 50% -100%. Taigi jei Interneto kavinėje būtų įrengti 20 kompiuterių ir tarkim vidutiniškai apie 75% lankomumas, kai viena valanda praleista prie kompiuterio atitiktų vidutinę rinkos kaina - 2,5 lito, tai kavinei dirbant 24 valandas per para vidutiniškos mėnesinės pajamos būtų apie 27000 litų. O jei dar pridėtume papildomai teikiamas paslaugas tokias kaip spausdinimas, kopijavimas, švietimas, kompaktinių diskų įrašymas, perrašymas, jų pardavimas bei kita, taip pat jei dar pridėtume reklamos poveikį – būtų galima pasiekti galbūt ir dar geresnių rezultatų.
Mano idėja yra įkurti Interneto kavinę Gineitiškių mikrorajone. Šiai idėjai įgyvendinti reikia maždaug 60000 litų. Šie pinigai bus naudojami įrangai pirkti ir įdiegti, sutvarkyti kavinės interjerą bei nupirkti baldus bei juos surinkti.
Firma bus įsikūrusi...