Vėlykos - margučių šventė

Etikos rašiniai
Rašinys
 5
Microsoft Word 38 KB
2 puslapiai

Rusu rasinys apie velykas. Rusu rasinys apie velykas. Svente rasinys. Svente rasinys. Velyku svente rasinys. Rasinys apie velykas. Velyku svente rasinys. Rasinys apie velykas.

Velykos jau nuo seno buvo viena iš
didžiausių švenčių. Kaip jas šventė
mūsų tėvai ir senoliai? Ką išsaugo –
jome iš mums palikto tėvų lobyno?
Į šiuos klausimus dabar aš pabandysiu atsakyti.

Velykų rytą
Lelija pražydo
Ne dėl manęs vieno
Bet dėl viso svieto…

Nutirpus sniegui ir ėmus dygti žolei,Lietuvoje nuo seno buvo švenčiama pavasario šventė --- Velykos. Jos būna ne vienu laiku. Nuo VII a. nustatyta, kad Velykos būtų švenčiamos pirmą sekmadienį po pavasarinio (kovo mėn.) mėnulio pilnaties. Kadangi mėnulio pilnatis kiekvienais metais esti ne tuo pačiu metu, tai ir Velykos kasmet švenčiamos vis kitą dieną. Lietuvoje Velykos švęsdavo tris dienas. Priešvelykinės apeigos prasideda nuo Verbų sekmadienio.
Šią dieną beveik priš 2000 metų Kristus įjojo į Jeruzalę, ir žmonės Jam po kojomis klojo palmių šakas. Daugelyje šalių ši diena vadinama Palmių sekmadieniu. Tam įvykiui atminti ir imta šventinti verbas.
Ne visur Letuvoje verbų puokštelė būdavo vienoda. Mūsu vadinamos verbų šakelės --- paprasčiausios kadagio šakelės. Žemaičiai prie kadagio veikiau pridėdavo alyvos, tujos ir beržo šakelę. Būdavo žiūrima, kur kadagys gražesnis, kur žalesnis. Plungiškiai mėgdavo tokias kadagio šakeles, ant kurių uogų daugiausiai. Tuo tarpu Vidurio, Rytų ir Pietryčių Lietuvoje verbų šakelės pagrindas būdavo žilvitis, karklas arba gluosnis su “kačiukais”. Merginos dar verbas puošdavo su popierinėmis ir gyvomis gėlėmis. Dažniausiai išvakarėse puokšteles surišdavo seniausia šeimos moteris, motina arba senelė.Motinai tekdavo didžiausioji, o vaikams ir paugliams --- po dvi tris šakeles.
Verbų sekmadienio rytą visi lenktyniaudavo, kas anksčiau atsikels ir su verba nuplaks artimuosius. Plakant buvo sakoma: “ Ne aš mušu, o verba muša”, “Verba plaka, ne aš plaku, būk laimingas, nuo visų ligų apgintas”,...