Varškės kokybės reikalavimų analizė

 5
Microsoft Word 45 KB
3 puslapiai

Varskes gamyba darbas. Varskes produktai referatai. Varskes gamyba darbas. Varskes produktai referatai.

Turinys

Įvadas3
1. Privalomieji varškės ir varškės gaminių kokybės reikalavimai4
1.1. Varškės klasifikacija4
1.2. Pagrindiniai varškės ir jos gaminių sudėties bei kokybės reikalavimai5
1.3. Bendrieji higienos reikalavimai…………………………………………………………6
1.4. Ženklinimo reikalavimai8
Literatūra……………………………………………………………………………………………9

Įvadas

Gamintojų tikslas - tenkinti vartotojų poreikius, gaminti aukštos kokybės saugius pieno produktus. Dirbant rinkos ekonomikos sąlygomis ir siekiant plėsti gaminamos produkcijos pardavimus, būtina užtikrinti ir nuolat gerinti produktų kokybę, kurti naujus, išskirtinius produktus. Aukštos kokybės produktų gamybai reikalinga tinkama žaliava, todėl pieno perdirbimo įmonės privalo rūpintis superkamo pieno kokybe. Saugūs ir kokybiški pieno produktai gaminami tik iš sveikų karvių pieno.
Šiame kursiniame darbe išanalizuoti varškės kokybės reikalavimai remiantis Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministro įsakymu “ Dėl privalomųjų varškės ir varškės gaminių kokybės reikalavimų patvirtinimo” 2002 m. gruodžio 11 d. Nr. 488 bei kitais susijusiais dokumentais.

1. PRIVALOMIEJI VARŠKĖS IR VARŠKĖS GAMINIŲ KOKYBĖS REIKALAVIMAI

1.1. Varškės klasifikacija

Varškė – baltymingas rauginto karvių ar kitų gyvulių pieno produktas, gautas surauginus pieną grynomis pieno rūgšties bakterijų kultūromis arba kartu su grynųjų kultūrų raugu pridėjus pieną sutraukiančių fermentų ir kalcio chlorido, pašalinus dalį išrūgų, skirtas tiesiogiai vartoti arba varškės gaminiams gaminti.
Varškės gaminiai (varškė su įvairiais priedais, sūriai, sūreliai, kremai, pastos ir kt.) – produktai, pagaminti iš slėgtos, pertrintos ar kitaip smulkintos varškės, sumaišytos su pieno produktais ir (arba) jų sudėtinėmis dalimis ir kitais priedais bei papildomomis gamybos procesui būtinomis medžiagomis, naudojamomis ne kaip pieno sudėtinių dalių visiškas arba dalinis pakaitalas, arba be jų, pakartotinai termiškai apdoroti arba neapdoroti.
Varškė klasifikuojama pagal...