Vaistai namuose

Referatas
 5
Microsoft Word 44 KB
3 puslapiai

Turinys

1. Įvadas3
2. Trumpas supažindinimas apie 2 - 3 metų vaikus4
3. Saugaus elgesio principų formavimas4
4. Vaistai namuose5
5. Testas7
6. Literatūra8

Įvadas

Susilaukus vaikelio, namuose atsiranda papildomų problemų. Tėvai turi savo įprastą namų aplinką pertvarkyti taip, kad mažyliui butų joje saugu, kad jis ramiai galėtų žaisti, sveikai vystytis. Juk tėveliai negali kiekviena minutę neatsitraukdami būti šalia savo atžalos ir prižiūrėti kiekvieną jų žingsnį. Kai vaikai paauga, tampa labai landūs, nes jiems viskas įdomu ir nauja. Labai svarbu, kad pavojų galintys sukelti daiktai, kaip antai namų vaistinėlė ar cheminiai produktai, būtų padėti saugioje vietoje, kad vaikas jų nepasiektų.
Šis referatas daugiau skirtas tėvams, kurie augina 2 – 3 metų vaikus. Būtent tokiame amžiuje jau vertėtų pradėti mokyti vaikus taisyklių, kurios padėtų namuose sukurti saugią aplinką. Šiame darbe akcentuosiu, kaip kuriami saugaus elgesio principai, taip pat supažindinsiu su namų vaistinėlėje esančiais vaistais.

Trumpas supažindinimas apie 2 - 3 metų vaikus

2 - 3 gyvenimo metais vaikas mokosi matyti, pažinti pasaulį, mąstyti. Jis jau pamažu atskiria, kas yra gerai, o kas – blogai. Mažylio impulsyvumas jau paklūsta tėvų nustatytoms taisyklėms. Labai svarbu, kad vaikas patirtų kuo daugiau teigiamų emocijų – džiaugsmą, saugumą, pasitikėjimą, o neigiamos emocijos būtų laikinos, greit praeinančios. Tad, jei vaikas padaro tai, ko negalima daryti, nebauskite jo griežtai bei nerėkite ant jo. Šio amžiaus vaikai dar nesugeba visą laiką kontroliuoti savo poelgių, atsisakyti pagundų (šokoladas, uždrausti daiktai ir t.t.), todėl kartais geriau ramiai paaiškinti, pasikalbėti, nukreipti dėmesį kitur, bet ne bausti, gėdinti, barti.
Labiausiai vaikus kamuoja klausimai kodėl galima daryti vieno ir negalima kito. Jeigu sode jis padeda jums laistyti lysves, bet jūs net artyn neprileidžiate prie grėblių ar dalgio, reikia ramiai ir suprantamai paaiškinti vaikui kuo jie pavojingesni už laistytuvą. Tai darant nereikia jo gąsdinti. Taip pat ir su vaistais, jei jus vaikui paaiškinsite kodėl negalima jų liesti ar...