Vaiko raida

Referatas
 5
Microsoft Word 62 KB
6 puslapiai

Vaiko raida referatas. Vaiko raida referatas.

TURINYS

ĮVADAS2
1. Raidos stadijos…………………………………………………………………………….3
2. Vaikų piešiniai………………………………………………………………………………7
3. Literatūra……………………………………………………………………………………11

Įvadas

Kiekvienas vaikas- asmenybė. Neretai apie tos pačios šeimos vaikus yra sakoma: „Vienas vaikas kaip vaikas, o kitas“. Kodėl taip yra? Anot psichologų kaltas vienodas požiūris į vaikus.
Kiekvienas vaikas- asmenybė. Tai nepakartojamo temperamento ir charakterio savybių visuma bei skirtumai, vyraujančių interesų glaudus ryšys su psichologinėmis savybėmis, tai protinės veiklos, polinkių ir fiziniai skirtumai.
Įvairios išvaizdos ypatybės, pavyzdžiui, mažas ūgis, nutukimas, liesumas, veido bruožai, fizinis grožis ir kt., skirtingai veikia charakterio formavimąsi. Dėl vienų išvaizdos bruožų atsiranda ambicingumas, uždarumas, bailumas, nepasitykėjimas

Raidos stadijos

Prenatalinė stadija
Prenatalinė fazė dalijama į embrioninį laikotarpį (organų užuomazga), trunkantį iki aštuntos savaitės, ir vaisiaus laikotarpį (organų formavimąsis), kuris baigiasi gimimu.

Gyvybės pradžia- maždaug 14- ą mėnesinių ciklo dieną subrendęs kiaušinėlis išeina iš vienos kaišidės, ir jį galima apvaisinti. Kiaušinėlis išlieka gyvybingas iki 24 val. Jis apvaisinamas. Spermatozoidai turi medžiagos galinčios ištirpinti kaiušinėlio apvalkalą, kad vienas iš jų galėtų prasiskverbti į vidų. Spermotozoidas netenka savo uodegėlės, jo galvutė ima didėti. Jis susilieja su kiaušinėliu, sudarydamas vieną ląstelę. Ląstelė iš karto pradeda dalintis. Keliaudama kiaušintakiu, ji dalijasi į vis daugiau ląstelių. Maždaug 4- a diena po apvaisinimo kaiušinėlis pasiekia gimdos ertmę. Kelias dienas jis plūduriuoja gimdos ertmėje. Trečios savaitės pabaigoje apvaisintas kiaušinėlis pradeda kabintis prie minkšto, puraus gimdos apvalkalo. Iš gemalo išorinių ląstelių ataugėlių susidaro placenta. Kitos ląstelės išauga į virkštelę ir apvalkalą, kuris saugo kūdikį. Vidinės ląstelės dalijasi į tris sluoksnius, kurie vėliau išsivysto į atskiras kūdikio kūno dalis. Nuo penktos iki aštuntos savaitės kūdikis iš apvaisintos ląstelės išauga į vaisių, maždaug 2,5 cm ilgio, kuris pradeda panašėti į žmogų. Aštuonių savaičių gemalą jau galima vadinti vaisiumi. Išsivysto visi pagrindiniai vidaus organai, nors jie dar primityvios formos ir nepasiekę galutinės padėties. Kūdikis pakankamai juda…
Vaisiaus organizmas nėštumo metu gali...