Vadovo bruožai

 5
Microsoft Word 62 KB
6 puslapiai

T U R I N Y S

I.Spaudimo ir streso aprašymas ir analizė,kuris pasitaiko mano darbe.

Norint būti geru profesionalu ar specialistu nepakanka vien tik gerai išmanyti savo darbą,bet reikia turėti gerą žinių bagažą ir sugebėti jį pritaikyti praktikoje. Kaip ir kiekviename darbe spaudimo elemetai yra neišvengiami ir su jais tenka susidurti kiekvieną dieną.Tai net padeda darbe pasiekti geresnių rezultatų. Problemos atsiranda,kai spaudimo lygis tampa dideliu ir ilgalaikiu. Dėl šio faktorio pradeda atsirasti stresas. Formuojantis stresui situacija mano viduje tampa nebe patenkinama,o pasidaro grėsminga.Susidūrus su šia problema viduje pradeda kilti klausimai:
Ką daryti?
Kaip elgtis?
Kodėl krito mano darbo efektyvumas?

Čia ir prasideda pažintis su stresu.

Surasti ir suprasti savo spaudimo ir streso priežastį man padėjo Handy streso priežasčių sąrašas,kuris išdėstyttas 1 knygoje,37 psl.“Streso priežastys“.
Ilgai analizavus ir ieškojus,kas manę labiausiai veikia,priėjau išvados,kad tai Pareigybių perkrova.Iš tikrųjų pamatavus savo darbotvarkę aš supratau,kad jau nebespėju atlikti man pavedamus darbus ir jiems kaupiantis manyje pradėjo formuotis stresas,kad aš nieko nespėju padaryti ir kaip galima tiek daug visokio darbo atlikti,kai trūksta darbo laiko.
Man,kaip kompanijos pardavimų skyriaus vadovui,susifomuoti stresui įtakos padarė kasdieniniai ir nesibaigiantys darbai,tokie,kaip:
a) Vadybininkų darbų paskirstymas ir kontrolė.
b) Debitorinė klientų analizė ir pastovus kontaktas su nemokiais klientais.
c) Kainodara ir jos pastovūs pokyčiai (dirbame su Rusija,kurios gamintojai pastoviai keičia kainas ir įtakoją kainų pkyčius mūsų skyriaus pardavimams).
d) Konkurentų stebėjimas ir reakcija į jų vykdomus žingsnius.
e) Darbas su ypatingai svarbiais klientais.(Čia labai pravertė Pareto taisyklė padedant juos atsirinkti naudojant formule 20x80).
f) Kompanijos vadovų reikalavimai,kad darbai būtų atlikti ne tik laiku,bet ir kokybiškai.

II.1, Būdai,kurie padėjo man sumažinti spaudimą ir stresą mano darbe.

1.Savo darbo laiko planavimas

Papuolęs į tokią darbų virtinę supratau,kad manę apėmė stresas nuo minties, kad nespėsiu nei kokybiškai,nei laiku visko padaryti.Esant tokiai situacijai aš pradėjau planuotis savo darbo laiką.Analizuoti,kaip aš išnaudoju savo darbo laiką ir jį keičiu.Taip pat pradėjau vertinti savo atliktus darbus,kad būčiau tikras jų panaudojimo tikrumu ir kokybėje.
Šių veiksmų sekoje manyje atsirado mintis,kad reikia kitaip pradėti palnuoti savo darbo laiką ir atsirinkti darbus juos paskirstant į:
a) Svarbūs...