V macernis trecioji vizija

Lietuvių analizės
Analizė
 5
Microsoft Word 29 KB
1 puslapis

Pavasario varpai analize. Pavasario varpai analize. Macernio trecioji vizija. Vytautas mačernis trečioji vizija analizė. Macernio trecioji vizija. Vytautas mačernis trečioji vizija analizė. Vytautas mačernis trečiosios vizijos analizė. Trečiosios vizijos interpretacija.

„ Aš esu didelis svajotojas ir fantastas, todėl daugiau gyvenu
ateitim, tikėjimu regėjimais. <> Vizija – tai mano turtas, svajonė – tai
mano dabartis, praeitis ir ateitis“.

Tai – reikšmingiausias Mačernio eilėraščių ciklas. Poetas jį rašė labai jaunas, vos aštuoniolikos – dvidešimt vienerių metų. Atkakliai ieškojo atsakymų į jaunystėje iškilusius klausimus: kodėl žmogus ateina į šį pasaulį, kokia gyvenimo prasmė? „Vizijų“ ciklas sudarytas iš įžangos, septynių regėjimų ir pabaigos.
„Trečioji“ vizija labai svarbi, nes čia pirmą kartą pasirodo mylima Senolė, kurią galėtume laikyti pagrindine ciklo veikėja. Ji pasirodo išskirtine savo gyvenimo dieną „jaunosios rūbais“ tai eina suprati vestuviu diena . tėviškės “apleistame sode” “senai jau padžiauta skara” poetui sukelia regėjimą, kuriame jis mato iš seno apleisto sodo pakylant jaunosios rūbuose senolę, kuri "lengvučiais žingsniais pasileido eiti per žemę kvepiančią, skaisčiom, skaisčiom akim tarsi kalnuos du ežerėliai gilūs".
Įvesdamas vzijon senolę, Mačernis eilėraštį apgaubia mistika: juk senolė yra lyg iš žemės gelmių iškilusi, saugojanti gimtąją žemę Pati ji priklauso praeičiai, yra viena iš „praeities šešėlių“. Taigi praeitis laimina dabartį ir ateitį.
Tekstas kupinas mistikos: mirusios senelės sugrįžimas, gestų kalba. . Labai reikšmingas šioje vizijoje...