Tinklo plokštės parametrai galimybės funkcijos

Referatas
 5
Microsoft Word 58 KB
6 puslapiai

Tinklo plokštės, parametrai, galimybės, funkcijos

Referatas

Atliko: XD
Tikrino: 12

2004 Kaunas
Turinys


1. Įžanga 3 psl.
2. Kas yra tinklo plokštė? 4 psl.
3. Tinklo plokščių klasifikacija 4 psl.
4. Tinklo plokštės parametrai ir galimybės 5 psl.
5. Duomenų apdorojimas ir paruošimas 6 psl.
6. Tinklo adreso sąvoka 6 psl.
7. Duomenų perdavimas ir valdymas 7 psl.
8. Greitaveikos faktoriai 8 psl.
9. Išvados 10 psl.
10. Naudotos literatūros sąrašas 11 psl.

ĮŽANGA

Jeigu Jūsų kompiuteris nėra įjungtas į kokį nors tinklą, galima sakyti, kad Jūs esate atskirtas nuo Pasaulio. Taip, pasakytumėte, “aš turiu išėjimą į internetą komutuojama linija” (modemo pagalba), bet tai nėra tas pats.
Dabar jau yra galimybė susikurti firmos, namo ar net gyvenamojo rajono tinklus su labai mažomis investicijomis. Reikia tik žinoti, kaip. Sukurti tinklą yra taip paprasta, kaip turint elementarias žinias dirbti kompiuteriu (nereikia žinoti visų įmantrybių). Įsijungus į tokį tinklą, galima naudotis visomis multimedia paslaugomis: naudotis mokymuisi skirtomis programomis, žaidimais, bendrauti su to paties tinklo vartotojais balso ar net ir vaizdo pagalba, išsiųsti jiems balso arba ir vaizdo žinutes. Taip pat, tokio tinklo pagalba galima dalintis visais esamais resursais. Tai bene pagrindinė šio tinklo paskirtis.
Norint kompiuterius sujungti į tinklą, kad ir į patį paprasčiausią, reikalinga tinklo plokštė. Tačiau nedaugelis žino kas tai yra, ir kokios šios ploštės funkcijos bet paskirtis. Taigi apibendrintai apžvelgsiu kas tai yra tinklo plokštė, pagal kokius kriterijus jos yra skirstomos, tinklo plokštės parametrus, galimybes, funkcijas.
KAS YRA TINKLO PLOKŠTĖ?

Visi kompiuteriai, jungiami į LAN tinklą, privalo turėti tinklo plokštę., kuri įdedama į kompiuterio sisteminio bloko motininės plokštės plėtojimo lizdus. Tinklo plokštę turi turėti ir kompiuteris – serveris, prie kurio jungiami asmeniniai kompiuteriai – darbo stotys, ir kurio resursais jie naudojasi. Kiekvienas kompiuteris įjungtas į tinklą, gali siųsti ir priimti informaciją. Dauguma organizacijų stengiasi savo asmeninius kompiuterius jungti į vietinius tinklus, nes gali dalytis technine įranga, duomenimis ir, kas ypač svarbu, bendrauti su nesuderinamais įrenginiais, pavyzdžiui, IBM PC asmeniniai kompiuteriai gali „šnekėtis“ su Macintosh‘ais. Tam reikalinga tinklo plokštė. O kas tai yra?
Tinklo adapterio plokštė, arba NIC (Network Interface Card), tai įrenginys, kuris fiziškai sujungia kompiuterį su tinklu. Tinklo ploštė - tai fizinė sąsaja tarp kompiuterio ir perdavimo...