Tinkama mityba - sveikatos pagrindas

Referatas
 5
Microsoft Word 34 KB
2 puslapiai

Šiaulių Ragainės pagrindinė mokykla


Respublikinė gamtos mokslų 8-12 klasių moksleivių konferencija
„GAMTOS MOKSLAI TYRIMUOSE IR PRAKTIKOJE“

Pranešimas

„TINKAMA MITYBA – SVEIKATOS PAGRINDAS“


Pranešėjai
Šarūnė Svolkinaitė, Saulė Žukauskaitė

2004 m. kovo 26 d.
Netinkama mityba, mažas judrumas sukelia medžiagų apykaitos sutrikimus, o tai savo ruožtu – įvairias ligas: infarktą, aterosklerozę, cukrinį diabetą, akmenligę, nutukimą.
Dabar ir visame pasaulyje, ir Lietuvoje, daugėja žmonių, sergančių šiomis ligomis. Lietuvos gyventojai vartoja per daug guvulinių riebalų ir nepakankamai augalinių, taip pat įvairių šviežių vaisių ir daržovių.
Didžiausia šiuolaikinio žmogaus bėda ta, kad jis atitolo nuo gamtos, pamiršo jų dėsnius ir jų galią. Žmogus pats susikūrė savo gyvenimo taisykles, gamina nenatūralų maistą, vartoja sintetinius vaistus, užmiršo, kad gamta gali jį maitinti ir gydyti.
Didžiulę žalą savo kūnui žmogus daro netinkamai maitindamasis. Tačiau ne taip jau lengva sveiką žmogų įtikinti, kad jo sveikata ir gyvenimo trukmė tiesiogiai priklauso nuo mitybos.
Tinkamo maitinimosi svarba deramai įvertinama dažniausiai tik pašlijus sveikatai. Todėl sveiko gyvenimo įgūdžius reikai ugdyti jau nuo mažens.
Mes, 9 d. klasės mokinės, nutarėme mokytis ir mokyti kitus sveikai gyventi. Sąžiningai ištyrėme, kokias mitybos klaidas darome, ar sveikai maitinamės (1 priedas – testas).
Pasirodo, mes per daug nerūpestingi ir galime pakenkti savo sveikatai, jeigu ir toliau taip maitinsimės.
Bandėme sudaryti sveiko maisto valgiaraštį ir jį įvertinti (2 priedas – vienos paros maisto raciono įvertinimas).
Išanalizavus paros maisto racioną darome išvadą, kad mes maitinamės netinkamai: racione mažai daržovių, vaisių, daug guvulinių riebalų, per daug druskos. Netinkamas maisto...