Tcp ip

Referatas
 5
Microsoft Word 59 KB
6 puslapiaiKoncepcijos ir planavimas:
TCP/IP ir Windows NT

Terminai, kuriuos reiktų išmokti.
 ARPANet
 RFC
 IAB
 OSI
 Portai
 Soketai
 Slenkantys langai TCP/IP
 Programos lygis
 Transporto lygis
 Tarptinklinis lygis
 Tinklinio interfeiso lygis
 NetBIOS
 Windows Soketai

Žinios kurias reiktų įsisavinti
 IP lygių paskirtis
 IP lygių palyginimas su OSI
 IP Interfeisų aprašymai


Įvade Jūs nerasite konkrečios informacijos, o tik bendras žinias leidžiančias sąvokas ir reiškinius sudėlioti į savas vietas.
TCP/IP nėra vienas protokolas, tai protokolų rinkinys, arba dar kitaip protokolų dirbančių kartu grupė. Nuo pat atsiradimo TCP/IP buvo skirtas tam, kad galėtų dirbti skirtinguose kompiuterinių tinklų tipuose, o taip pat galėtų parinkti įvairius alternatyvius maršrutus jei nors viena tinklo dalis nebeveikia.
Ankstesnis TCP/IP pavadinimas buvo NCP (Network Control Protocol). NPC savo ruoštu buvo JAV gynybos ministerijos padalinio ARPANet (Advanced Research Project Agency Network) kūrinys, skirtas tam, kad atominio karo metu, nurūkus daliai ryšio linijų, duomenys būtų toliau perduodami alternatyviais ryšio kanalais.
Nors TCP/IP šaknys ir glūdi JAV gynybos ministerijoje, tačiau TCP/IP nėra kokios nors kompanijos ar asmens nuosavybė. Šiuo metu tai pagrindinis Internet duomenų perdavimo protokolas. Taip kaip ir kiti Internet standartai TCP/IP yra aprašytas RFC (Request For Comments - Komentarų užklausimas) standarte ir palaikomas IAB (Internet Architecture Board - Interneto architektūros tarnyba). IAB leidžia tiek kompanijoms tiek privatiems asmenims peržiūrėti esamus RFC, ar siūlyti savo pakeitimus ar netgi naujus projektus, kurie vėliau galėtų tapti standartais.
Jei kas nors pasiūlo savo RFC tai jis būna publikuojamas viešai keliems mėnesiams, kad visi galėtų išsakyti savo nuomonę ir kritiką, po to jį peržiūri IETF (Internet Engineering Task Force - Internet inžinierinių užduočių padalinys), kuris yra IAB padalinys. Po viešo aptarimo ir pakankamo laiko kritikai naujasis pasiūlymas gali tapti RFC juodraščiu, arba netgi nauju RFC standartu, kurį po to naudotų visa Internetinė visuomenė. Kadangi TCP/IP nėra kieno nors nuosavybė tai su juo susijusią medžiagą tikrina ir peržiūri daugybė žmonių visame Internete.
TCP/IP yra pagrįstas OSI (Open System Internconnections-atvirų sistemų sąveikos) sistemos modelio pagrindu. Tai užtikrina programuotojus, kad bet kuris TCP/IP modelis turės RFC apibrėžtą bazinių funkcijų sąrašą.Tačiau Microsoft TCP/Ip turi papildomų funkcijų sąrašą.
RFC (Request For...