Tango istorija

Muzikos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 45 KB
3 puslapiai

Referatas apie polką. Tango istorija referatas. Referatas apie polką. Tango istorija referatas. Tango referatas. Tango referatas. Referatas apie tango. Kaip daromas referatas sokio.

Tango Istorija

ARGENTINIETIŠKASIS TANGO

ARGENTINIETIŠKO TANGO KILME

XIX amžiaus pabaigoje, maždaug apie 1895-uosius metus, Argentinos sostineje, Buenos Aires mieste, gimsta tango. Jau tada, tarp tokiu šokiu kaip “milongos” ir kažko panašaus i “andaluzietiška tango” pradeda pasireikšti argentinietiškasis tango variantas, kuris jau buvo spejes atsikratyti tu itaku, kurios padejo jam atsirasti.
Niekas tiksliai nežino iš kur jis atsirado, nei kokie yra tie skirtingi elementai, kurie suformavo jo muzika, dainos žodžius ir pati šoki. Tai ivyko todel, kad tu metu intelektualams nerupejo kuo gyveno ju šalis. Visu akys buvo nukreiptos tik i Europa, ypatingai i Prancuzija.
Apie 1880-uosius metus kai kurie tyrinetojai, tarp ju Karlosas Vega (Carlos Vega), ižymiausias Argentinos muzikologas, pastebejo, kad priemiescio zonoje tokie šokiai kaip kvadriljus, polka, mazurka, “shottis”, pamažu praranda savo pozicijas užleidžiami vieta “milongos” ritmui tarp žemesniuju klasiu atstovu, kai tuo tarpu habanera vis labiau isitvirtina viduriniuose sluoksniuose.

Milonga - Šokamo tango pagrindas

Milonga yra kilusi iš habaneros, kuri XIX amžiaus paskutiniame ketvirtyje reabilitavo savo ritmus, paskolintus iš Afrikos juodaodžiu šokiu. Kiti tyrinetojai mano, kad polka, mazurka, habanera, “shottis” buvo šokami atliekant beveik tuos pacius judesius kaip ir tango šokio, taciau naujove Buenos Aires šokyje buvo tai, kad cia jis turejo savo identiteta. Ankšciau buvo šokama atskirai, kaip pavyzdžiui aborigenu kilmes gauco (“gaucho”) šokis, vadinamas “lanseras” (“lancero”) arba šokama kartu, taciau neatliekant jokiu figuru, kaip pavyzdžiui valsas. Argentinietiškas tango eina dar toliau. Jam pavyksta itraukti i šoki ivairias figuras, kurios atliekamos vyrui ir moteriai šokant apsikabinus.
Kai kurie tyrinetojai mano, kad Europos polka ir mazurka galejo buti tas modelis, kuriuo pasinaudojo “portenjai” (“porteno” - Buenos Aires uostamiescio gyventojai) savo šokiui sukurti. Tu laiku liudininkai užtikrina, kad tais laikais buvo šokama, darant horizontalias figuras su pritupimais.

TANGO IR MILONGA

Šie šokiai pateikiami kaip dvi analogiškos...