Tailandas

 5
Microsoft Word 61 KB
6 puslapiai

Kauno kolegija
Verslo Vadybos Fakultetas
Turizmo katedra

Geografijos semestrinis darbas
TAILANDAS

Kaunas, 2002 m.

TAILANDAS

Tailandą vadina šypsenų šalimi. Čia šypsosi visi – atsitiktiniai praeiviai, baltais kostiumais vilkintys viešbučių šveicoriai, policininkai, padavėjai, prekybininkai ir taksi vairuotojai. Šypsenos jus pasitiks vos atvykus į šią egzotišką šalį.
Žodis “Tailandas” reiškia “ laisvųjų kraštas”. Tailandas per visą savo permainingą istoriją niekada nebuvo kolonija.
Ši šalis, kurios kontūrai primena dramblį su nulenktu straubliu, slepia savyje daugelį paslapčių ir malonių netikėtumų. Kvapą gniaužianti karališkųjų rūmų prabanga, auksu tviskančios budistų šventyklos, vienuolynai, dangoraižiai, kokių net už Atlanto ne tiek daug, civilizacijos nepaliesti tropiniai miškai ir džiunglės, krokodilų, gyvačių ir dramblių fermos, pasakiškai prbangūs viešbučiai ir neįprastai mažos kainos.
Tailandas – tai nepaprasto ryžto, darbštumo bei narsumo šalis. Čia tu jautiesi saugus, pamalonintas, aprūpintas puikiais viešbučiais, originaliais valgiais ir unikaliomis, jaudinančiomis, smalsiausią protą ir pojūčius patenkinančiomis pramogomis, kur kiekviename žingsnyje jautiesi esąs lauktas svečias.
ARTIMIAUSIA LIETUVOS DIPLOMATINĖ ATSTOVYBĖ
E – 18, King’s Garden Villa No. 18,
Xizoyun Road
Chaoyang District, Pekin
Tel . : + 86 64681150
PLOTAS 514.000 km2.
SOSTINĖ Bankokas
GYVENTOJŲ SKAIČIUS apie 66 mln. gyventojų (2000 m. duomenimis). Bankoke – apie 8.500.000 gyventojų.
KALBA Tajų (kalba daugiau kaip 85% gyventojų). Taip pat kalbama anglų, kiniečių klabomis.
MUITINĖ
Į Tailandą negalima įsivežti narkotikų ir pornografinių prekių, o taip pat šaunamųjų ginklų (tik policijai, arba vietos valdžiai leidus). Be muitų galima įvežti ribotą kiekį kelionės laikotarpiui reikalingų asmeninių daiktų, iki 200 cigarečių arba 50 cigarų, arba 250 g tabako, ir vieną litrą alkoholio. Norint iš Tailando išvežti meno kūrinius, reikia turėti leidimą. Draudžiama išvežti bet kokias Budos statulėles. Valiutos įvežimas nėra ribojamas. Išvykstant nagalima turėti daugiau kaip 50 tūkstančių batų vienam žmogui; arba kita valiuta – iki 10 tūkstančių JAV dolerių, su sąlyga, jeigu ta suma buvo deklaruota įvažiuojant.
RELIGIJA budizmą išpažysta 95% šalies gyventojų.
KLIMATAS tropinis su trimis sklirtingais sezonais. Lietingasis sezonas prasideda gegužės mėnesį ir tęsiasi iki lapkričio. Trumpalaikia lietūs būna po pietų arba naktimis. Žiema yra sausa ir prasideda lapkričio mėnesį, pasibaigus drėnajam periodui. Vasara...