Sveika mityba

Referatas
 5
Microsoft Word 57 KB
5 puslapiai

Sveika mityba referatas. Sveika mityba referatas. Referatas apie sveika mityba. Referatas apie sveika mityba. Sveika mityba referatai. Sveika mityba referatai. Sveika gyvensena referatas. Sveika gyvensena referatas.

TURINYS

TURINYS1

ĮVADAS2

SVEIKOS MITYBOS PAGRINDAI3

SVEIKOS MITYBOS PRINCIPAI3

SVEIKOS MITYBOS TAISYKLĖS4

SVEIKOS MITYBOS PIRAMIDĖ6

MITYBOS REŽIMAS6

LIETUVOS GYVENTOJŲ MITYBOS BRUOŽAI7

PAGRINDINĖS LIETUVOS GYVENTOJŲ MITYBOS KLAIDOS8

AUTORIAUS NUOMONĖ SVEIKOS MITYBOS KLAUSIMAIS9

IŠVADOS9

NAUDOTOS LITERATŪROS SĄRAŠAS10

ĮVADAS

Mityba glaudžiai susijusi su visuomenės sveikata. Šiandien niekas neabejoja, kad tai – vienas svarbiausių gyvensenos veiksnių, turinčių įtakos sveikatai. Tačiau mažai pasaulyje tautų, kurių mityba būtų ideali.
„Sveikai maitintis – tai vartoti optimalius, žmogui reikalingus pagrindinių maisto medžiagų – baltymų, riebalų, angliavandenių, taip pat vitaminų, skaidulinių, mineralinių ir kitų medžiagų kiekius. Tačiau šiuo metu visame pasaulyje iškilo ir saugaus maisto problema : didėjant aplinkos taršai, kenksmingų medžiagų gali patekti ir į maistą, jis gali tapti nesaugus“. („Sveikai mitybai – saugus maistas“. Dalia Brazauskienė. )
Labai didelę reikšmę teisingai mitybai turi šeimos tradicijos, kaip ir kokie vaiko mitybos įgūdžiai buvo formuojami nuo gimimo ir formuojasi vėliau šeimoje. Nėra nustatytos griežtos taisyklės, tačiau kiekvienoje šeimoje turėtų būti laikomasi pagrindinių sveikos mitybos rekomendacijų.


Sveikos mitybos pagrindai
Racionali mityba – tai gera sveikata ir žvalumas, darbingumas ir ilgas amžius. Ekspertų duomenimis, 68 proc. mirties priežasčių siejasi su netinkama mityba. Neracionali, neteisinga mityba daro įtaką įvairių ligų, ypač širdies kraujagyslių ligų, etiopatogenezei ir vis labiau pripažįstama šių ligų tradiciniu rizikos veiksniu.
Daugelio besivystančių šalių gyventojų organizmo konstitucija palyginti silpna, nes trūkstant maisto, daugelis jų beveik niekada pakankamai neprivalgo, jau nekalbant apie racionalų maitinimąsi. Šalyse, kur maisto produktų pakanka, racionali mityba ir kiti palankūs žmogaus sveikatai faktoriai nepriklausomai nuo rasės ir tautybės padeda formuotis vieningam vyro ir moters tipui. Tų kraštų žmonės pakankamai vartoja baltymų ir vitaminų, yra fiziškai aktyvūs, tinkamas jų darbo bei buities režimas.( „Aplinkos medicina“. J.Ašmenskas, A.Baubinas, V.Obelenis, B.Šimkonienė.)
Sveika mityba yra tokia, kuomet organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti. Kadangi maistas yra svarbus ligų profilaktikai ir sveikatos stiprinimui, tai šiandien mitybos specialistai kalba apie sveikatinančią mitybą. Būtent toks mitybos apibūdinimas geriausiai...