Sveika gyvensena

Medicinos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 101 KB
12 puslapiai

Sveika gyvensena referatas. Sveika gyvensena referatas. Referatas apie sveika gyvensena. Referatai apie sveika gyvensena. Referatas apie sveika gyvensena. Referatai apie sveika gyvensena. Referatai tema vaikas didžiausia vertybė. padėkime. Sveika gyvensena referatai.

Turinys


1. Įvadas 1
2. Taisyklinga laikysena 3
3. Ydinga laikysena. Atsiradimo priežastys 5
4. Stuburas. Stuburo iškrypimai 12
5. Pratimai:
· Lankstumo pratimai 14
· Stuburo iškrovos būdai 15
· Pratimai gulint ant nugaros 16
· Pratimai gulint ant pilvo 17
· Pratimai stovint prieš veidrodį 17
· Pratimai prie vertikalios plokštumos 18
· Pusiausvyros pratimai 18
6. Plokščiapadystės profilaktika: 19
· Vaikščiojimas basomis 20
· Plokščiapadystės profilaktikos pratimai 20
· Pratimai, stiprinantys pėdos ir kojų raumenis 20
7. Laikysenos profilaktinės priemonės 21
8. Taisyklingos laikysenos ugdymo sudedamosios dalys 22
9. Pratimai taisyklingai laikysenai ugdyti 22
10. Išvados 23
11. Naudota literatūra 24


Įvadas
Jaunesnysis mokyklinis amžius – tai brangus ir negrystamai prabėgantis laikas, kai vaikai sparčiai auga, bręsta fiziškai ir psichiškai. Šiuo laikotarpiu vaikai itin imlūs, smalsūs, norintys pažinti visą pasaulį ir save. Todėl turime sudaryti palankias sąlygas asmenybei formuotis, fizinėms ir psichinėms vaiko galioms plėtotis, tautos kultūros pradmenims ir dvasinėms vertybėms priimti. Atsižvelgiant į pasaulinės raidos tendencijas – orientavimąsi į humaniškąsias vertybes, - ryškėja būtinybė ugdyti žmogų laisvei ir demokratijai, solidarumui ir darniam sugyvenimui. Todėl per vaiko prigimčiai artimą fizinę veiklą reikia akcentuoti kiekvieno asmens individualumą, savarankiškumą, kūrybiškumą, dvasinio prado stiprinimą. Kaip tik kūno kultūra, įvairūs pratimai ir tekia galimybę patirti išlavinto, stipraus ir sveiko organizmo, kūno ir judesių grožio džiaugsmą, sudaro sąlygas asmeniui pažinti save, ugdyti fizinę, bei dvasinę savo ištvermę, valią, kurių prireiks kritinėse situacijose, ugdo individualumą, skatina gebėjimą prisitaikyti ptie nuolat kintančių sąlygų bei reikalavimų. Iš tiesų bene didžiausias džiaugsmas, kurį žmogus gali patirti, - tai sveiko ir stipraus kūno kilnios dvasios pojūtis. Padėkime vaikams atrasti šį džiaugsmą.
Gera sveikata – tai nuolatinis malonios energijos pojūtis. Tuomet daug paprasčiau sprendžiamos mokslo, darbo, šeimos problemos, žmogus daugiau pasitiki savimi, yra savarankiškesnis, smagesnis. Aktyvesnis ir įdomesnis būna jo laisvalaikis, rečiau apima bloga nuotaika, nusivylimas. Jau pradinėse klasėse mokiniai turėtų suprasti, jog sveikatą, kaip visuomeninį gėrį, reikia tausoti, jos negalima švaistyti. Tačiau sveikas žmogus, tuo labiau mokinys, retai kada susimąsto apie savo sveikatą.
Sveikas žmogus – tai harmoningai auganti, bręstanti, turinti sąlygas...