Stereotipai

Referatas
 5
Microsoft Word 40 KB
3 puslapiai

Stereotipai referatas. Stereotipai referatas.

Niekas netrukdo žmogaus gyvenime taip, kaip stereotipai. Mokslas patvirtina, kad įvairūs stereotipai labai įtakoja mūsų gyvenimą.
Dažniausiai stereotipai yra neatsiejami nuo bendros nuomonės ar galvojimo apie tam tikrą žmonių grupę. Stereotipas yra charakteristikų, apibūdinančių žmonių grupę pagal jų elgesį, įpročius ar kitus aspektus, visuma. Stereotipų paskirtis – supaprastinti realybę: „jie yra tokie“. Viršininkas yra valdingas: šie žmonės yra tingūs, šie žmonės yra punktualūs; žmonės gyvenantys šioje miesto dalyje yra pavojingi – vienas kitas gal, bet ar visi? Kartais mes naudojame stereotipus apie grupę, kuriai mes priklausome siekdami pasijusti stipresniais, pranašesniais už kitus. Arba kartais, tiesiog, pasiteisinti savo klaidas: „ką aš galiu padaryti? Mes esame tokie, kokie esame!“. Daugeliu atveju stereotipai yra paremti pažintimi ar įsivaizdavimais įgytais mokykloje, žiniasklaidos pagalba ar šeimoje, vėliau apibendrinti ir taikomi apibūdinti kuo nors susijusiems žmonėms.
Išankstinės nuostatos ir stereotipai yra schemos, mums padedančios suprasti realybę; kai realybė neatitinka mūsų turimoms išankstinėms nuostatoms, smegenims yra lengviau pakeisti realybės interpretavimą nei pačias nuostatas. Išankstinės nuostatos mums papildo, kai mes neturime pilnos informacijos.

Išankstinės nuostatos ir stereotipai apie kitų kultūrų grupes:

Mes perimame išankstines nuostatas ir stereotipus apie kitų kultūrų grupes kartais nesąmoningai, bet jie atsiranda iš kažkur ir tarnauja daugeliui tikslų:
• padėti mums įvertinti savo kultūrą
• įvertinti kitas kultūras ir gyvenimo būdus
• vadovautis modeliu, nusakančiu mūsų kultūros santykius su kitomis kultūromis
• pateisinti elgesį su kitų kultūrų žmonėmis ir jų diskriminavimą


Ar Jūs niekada neklausėte savęs, kodėl aš vienaip ar kitaip pasielgiu atitinkamoje situacijoje? Apie tai mes daugelių atvejų nesusimąstome. Sprendimas, “gimęs spontaniškai” rodo, kad mes esame įtakojami stereotipų. Šiame referate aš dar truputį plačiau pakalbėsiu apie stereotipus, sąlygojamus žmonių lyties. Jeigu žmonės, kad įžengę į XXI...