Statybinės medžiagos1

Statybos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 111 KB
14 puslapiai

1. EKOLOGIŠKI DAŽAI IŠ SUOMIJOS (,,TIKKURILA,,)
Suomijos dažų gamybos koncernas TIKKURILA turi jau 140 metų gamybos patirtį ir yra vienas didžiausių dažų gamintojų Europoje, o TIKKURILA grupei priklausančios kompanijos gamina dažus 15-koje pasaulio šalių. Koncerno produkcija eksportuojama į visus kontinentus. Koncerno produkcijos asortimentas gali patenkinti bemaž visus gamintojų, statybininkų ir privačių pirkėjų poreikius; esant reikalui, galima užsisakyti ir pagaminti specialiai konkrečiam tikslui pritaikytus dažus. Koncerno TIKKURILA gaminių kokybę užtikrina gamybos valdymo sistema, atitinkanti ISO 9001 reikalavimus, o aplinkosaugos priemonės atitinka ISO 14001 reikalavimus. Koncerne yra dvi gamintojų grupės: TIKKURILA PAINTS grupė gamina bendros ir statybinės paskirties dažus, o TIKKURILA COATINGS – dažus pramonės poreikiams.
TIKKURILA taiko pažangiausias Europos dažų spalvinimo sistemas: MONICOLOR SYMPHONY sistema pritaikyta bendros paskirties dažams, TEMASPEED sistema – pramoniniams dažams. Turintys šių sistemų spalvinimo įrangą dažų platintojai gali greitai ir lanksčiai paruošti pirkėjui dažus, spalvintus pagal Europoje plačiau paplitusius spalvų katalogus.
Kodėl verta rinktis TIKKURILA gaminius:
- Puikiai tinka Lietuvos klimato sąlygomis;
- Labai platus asortimentas;
- Dažai spalvinami pagal įvairius spalvų katalogus (Monicolor, NCS, RAL ir kitus);
- Taikoma speciali KAUNIS KOTI sistema, pagal kurią lengviau pasirinkti spalvų derinius;
- Lengva įsigyti – platus parduotuvių tinklas visoje Lietuvoje.
Trumpai supažindinama su TIKKURILA PAINTS produkcijos asortimentu ir pateikiama bendra informacija apie gaminių pritaikymą.
1) DAŽAI VIDAUS DARBAMS
a) Medžio gaminiams ir baldams
Gruntai:
OTEX: Visiškai matinis, greitai džiūstantis, gerai sukimbantis alkidinis gruntas. Skirtas stiklui, glazūruotoms plytelėms, PVC plastikui, aliuminiui ir cinko paviršiui gruntuoti.
JEHU: Alkidinis matinis gruntas. Gali būti naudojamas ir tarpiniam sluoksniui. Skirtas baldams, durims, grindjuostėms, langų vidiniams rėmams ir panašiems paviršiams gruntuoti.
Apdailos dažai:
HELMI: Vandeniu skiedžiamas akrilinis emalis baldams, durims, palangėms ir panašiems paviršiams dažyti.
EMPIRE: Pusiau matiniai tiksotropiniai (dažant netekantys ir nevarvantys) alkidiniai dažai medienai, MDP, MPP ir metalui dažyti. Ypač patogūs dažyti teptuku.
MIRANOL: Blizgus universalus alkidinis emalis. Sudaro labai tvirtą sluoksnį, nerenka nešvarumų. Tinka ir vidaus ir lauko darbams.
MAALARIN VALKOLAKKA: Blizgūs arba pusiau matiniai tiksotropiniai alkidiniai dažai langų rėmams, durims, baldams dažyti.

b) Medinėms ir...