Sporto salės perspektyvos po 10 metų

Referatas
 5
Microsoft Word 66 KB
7 puslapiai

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija

Vardas Pavardė, x klasė


Juozo Balčikonio gimnazijos sporto salės
perspektyvos po 10 metų

Darbo vadovas -
kūno kultūros mokytojas
Mokytojo Vardas Pavardė


Panevėžys
2004

TURINYS

Įvadas 2
Įprastas reginys 3
Krepšinio salės reikalavimai 4
Aikštės matmenys 4
Linijos ir matmenys 4
Įrenginiai 6
Permainos, permainos, permainos 12
Išvados 14
Naudotų šaltinių sąrašas 14

ĮVADAS

Juozo Balčikonio gimnazija – viena geriausių mokymo įstaigų Lietuvoje. Gimnazistai puikiai mokosi, laiko egzaminus, įstoja ir studijuoja aukštosiose mokyklose, universitetuose. Gimnazijos pastato išorė ir interjeras gerai suremontuoti, puikios šiuolaikiškos klasės bei kabinetai. Tačiau sporto salės būklė galėtų būti ir geresnė. Kūno kultūros pratybose nustatomas ir įvertinamas moksleivių fizinis pajėgumas. Mokoma pratimų, lavinančių fizines ypatybes: jėgą, ištvermę, lankstumą, vikrumą, pusiausvyrą. Realizuojamos su sveikata ir su judesių įgūdžiais susijusios fizinio pajėgumo programos, panaudojant bėgimą, plaukimą, sportinius žaidimus, pratimus su treniruokliais ir svarmenimis, raumenų tempimo pratimus.
Pasirinkome šį projektinį darbą todėl, kad paanalizuotume gimnazijos sporto salės esamą būklę, krepšinio salių reikalavimus, parodytume, jog šiuo metu gimnazijos sporto salė nėra ideali ir jos įranga bei lygis turėtų atitikti ar net viršyti gimnazijos lygio reikalavimus.

ĮPRASTAS REGINYS

Sporto salė būtina kiekvienai mokyklai. Joje moksleiviai gali sportuoti, taip pat joje gali vykti ir kiti įvairūs renginiai. Juozo Balčikonio gimnazijos sporto salė niekuo nesiskiria nuo kitų mokyklų salių, o kai kuriais aspektais yra net prastesnė. Pirmiausia, vos pravėrus duris, į akis krenta permatomos krepšinio lentos. Kiti, šonuose pakabinti krepšiai, dėmesio neatkreipia. Taip yra ir kitose mokyklose. Antra, ryški šviesiai žalia ir geltona grindų spalva suteikia patalpai šviesumo, tačiau dažai atsilupinėję, matosi keli jų sluoksniai. Keliose vietose netiksliai nubrėžtos aikštelėje esančios linijos. Pamokos pradžioje, įėjus į salę dėvint sportinę aprangą, būna vėsu. Žaidžiant krepšinį ar kitus sportinius žaidimus, saulėtą dieną per langus į akis smarkiai plieskia saulė. Debesuotą dieną per menkas apšvietimas.
Sporto salėje nėra laikrodžio ir rezultatų lentos. Labai nepatogu, kai per krepšinio varžybas reikia lakstyti prie teisėjų stalo, kad sužinoti rezultatą ar likusį laiką iki kėlinio pabaigos. Viename salės kampe stovinčios lygiagretės...