Spindulių panaudojimas ir poveikis organizmui

Fizikos konspektai
Konspektas
 5
Microsoft Word 30 KB
1 puslapis

Spindulių naudojimas medicinos srityje:
Rentgeno spinduliai buvo pradėti vartoti medicinoje 1895 m. Rentgeno spinduliai tamsina fotografinį filmą. Ši savybė panaudojama, diagnozuojant kaulų lūžius, nes spinduliai lengvai praeina per raumenis , bet ne per kaulus. Rentgeno spinduliais nustatoma auglių lokalozacija, o naudojant specialų rentgeno tyrimą – tomografiją, kompiuteriu galima nustatyti auglius smegenyse. Radioaktyvios medžiagos naudojamos stebint įvairių organų veiklą, pvz galima sužinoti kaip funkcionuoja skydinė liauka.
Gydymo įstaigų personalas, dirbantis su rentgeno spinduliais, turi laikytis griežtų apsaugos taisyklių, kad spinduliuotės dozės neviršytų normų, taip pat gydymo įstaigų personalas privalo stengtis, kad pacientai gautų kuo mažesnes dozes.
Labai svarbi spinduliu naudojimo sritis yra vėžinių ligų gydimas. Tokio gydymo metu dažniausiai naudojamos labai didelės spindulių dozės, tačiau spinduliai yra sutelkiami tik auglio srityje, kad kuo mažiau būtų pažeisti sveiki kūno audiniai.

Spindulių naudojimas pramonėje:
Rentgeno spinduliai ir radioaktyviųjų medžiagų spinduliuotė naudojami įvairiose pramonės šakose. Aukštos kokybės reikalaujančios konstrukcijos konstruojamos rentgeno spinduliais ir jas gaminant ir prižiūrint bei remontuojant. Panaudojimo sritys yra labai įvairios: nuo tiltų statybos iki kompiuterių spausdinimo plokščių gamybos.
Pramonėje spinduliai...