Skausmas šiuolaikinės skausmo kontrolės priemonės

Medicinos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 52 KB
4 puslapiai

Skausmas visiems gerai pažistamas pojūtis. Šiuolaikinėje visuomenėje skausmas tampa nebeatsiejamas nuo gyvenimo tempo, būdo – jo pilna visur. Kiekvienas iš mūsų laikas nuo laiko patiria trumpalaikį skausmą (vienas iš “populiariausių” - galvos skausmas), tačiau yra stebėtinai daug žmonių, kenčiančių jį labai ilgai ir be jokio arba labai nedideliu palengvėjimu. Skausmas iš esmės subjektyvus potyris, jo suvokimą neišvengiamai įtakoja mūsų įsitikinimai, lūkesčiai, taip pat aplinkinių empatija ir įsitraukimas.
Žinoma skausmas – natūralus gyvenimo reiškinys, realus žmogaus patyrimas, atspindintis visų visuomenės ir kultūros istorijoje, kur, be sveikatos sargo ir piktadario, jam priskiriama daugybe kitų prasmių – skausmas ir moko, ir kelia užuojautą, ir sutelkia žmones, jis – ištvermės bei vyriškumo įrodymas ir netgi – paskata keistis, ieškoti naujos gyvenimo prasmės.
Nors skausmas būna ne tik fiziškas, kuris alina mūsų organizmą , savotiškai veikdamas artimiausius žmones, kurie matydami mūsų kančias dažniausiai negali padėti,bet ir dvasiškas , kuris tiesiogiai veikia mūsų nervines ląsteles, tačiau šiame referate nutariau paanalizuoti fizinio skausmo problemą, ypatingai norėjau suprasti lėtinio skausmo prigimtį ir sampratą, kaip jis įtakoja mūsų gyvenimą, taip pat išsiaiškinti kokios yra šiuolaikinės geriausios skausmo kontrolės, gydymo priemonės.


Skausmas – nemalonus sensorinis ir emocinis patyrimas, susijęs su esamu ar galimu audinio pažeidimu, ar nusakomas kaip toks pažeidimas.
Stebime didelius pokyčius skausmo sampratoje. Šiuo metu vis labaiu kalbama, kad skausmą jaučiantis žmogus negali būti paliekamas vienui vienas kovoti su šiuo nemaloniu jausmu. Kovoti su šiuo potyriu stoja vis daugiau medikų. Atsiranda nauja medicinos sritis-skausmo medicina. Tai ne tik mokslinės skausmo patofiziologijos studijos, klinikinis naujų medikamentų bei įrangos pritaikymas skausmo gydymui, bet ir socialiniai bei politiniai visuomenės pokyčiai. Pripažinta ligonių teisė į skausmo malšinimą. Skausmo buvimas įpareigoja gydytojus aiškintis jo priežastį, matuoti skausmo intensyvumą, registruoti ir pakartotinai įvertinti gydymo efektyvumą. Skausmas pripažintas penktuoju gyvybiniu rodikliu. Kuriami skausmo gydymo standartai, medicinos personalas apmokomas skausmo vertinimo ir gydymo principų, ligoniai ir jų artimieji pratinami prie efektyvaus skausmo, kaip ir kitų ligos simptomų, malšinimo. Bet, nepaisant to, skausmas lieka vienu iš blogiausiai malšinamų simptomų ir yra viena iš visuomenės nusivilimo medicinos pagalba priežasčių.
Pasaulinės sveikatos organizacijos metodinės rekomendacijos įpareigoja kurti...