Skaitmeniniai projektoriai

Fizikos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 78 KB
8 puslapiai

Turinys

1. Įvadas 2
2. Kas yra projektorius? 3
2.1. Jų naudojimo sritys 3
2.2. Projektorių savybės(funkcijos) 4
3. Projektorių rūšys 5
4. Pagrindinis projektorių veikimo principas 7
5. Pagrindinės projektorių techninės charakteristikos ir jų reikšmė 8
6. Didžiausių projektorių gamintojų „Canon“, „MediaVision“ ir „Sanyo“ projektorių„Canon LV-5220“, „MediaVision AS3200“ ir „Sanyo PLC-SW35“ palyginimas 9
7. Skaitmeninių projektorių naujovės 15
8. Literatūros sąrašas 18

SKAITMENINIAI PROJEKTORIAI

Įvadas

Jau kelis dešimtmečius kineskopų lempos „laikosi tvirtai“. Visai neseniai atsirado rimtas kineskopų bei kitų vaizdo projektorių konkurentas.
Idėja, įrengti elektrinio signalo valdomos mikroveidrodėlių matricą, atsirado vos tik prieš 10 metų. Tų laikų technologijos neleisdavo panaudoti visų tos sistemos galimybių. Gaminami įrenginiai buvo dideli, nerangūs ir dažnai gendantis. Tačiau pažanga mikromechanikoje plečia jų naudojimo galimybes, kurias panaudojo ir 1996 metais vasario mėnesį pristatė „Texas Instruments”. Tai buvo pirma projekcinė sistema su 1,3 mln pikselių matrica. Dviem savaitėm vėliau, norvegų firma „Davis”, remiantis „Texas Instruments” išrasta projekcine sistema pagamino pirmą grafinį projektorių, o jau gegužę kanadiečių firma „Elektohome” pristatė įrenginį, kuriame buvo įdiegta trijų skaidrių sistema. Birželį buvo pagamintas projektorius, atitinkantis SVGA standartus, o jau rugpjūtį kiekvienas galėjo įsigyti DLP (Digital Light Processing) projektorių. Europoje šia technologija paremti projektoriai atsirado tik 1996 metais.
Dar visai neseniai kompiuterio valdomą projektorių galėjome matyti tik konferencijų salėse ar parodose. Džiugu, kad mažėjant šių įrenginių kainoms ir gerėjant jais perteikiamo vaizdo kokybei, projektoriai vis dažniau naudojami mokymo įstaigose, nedidelėse bendrovėse, namuose. Projektorių prijungus prie namų kino įrangos komplekto, DVD filmo kokybė beveik prilygsta kino teatruose demonstruojamiems filmams.

Kas yra projektorius?

Projektorius – tai įrenginys, kuris projektuoja vaizdą iš kompiuterio arba video grotuvo ant sienos arba ant specialiai tam skirto ekrano. Projektorius, turintis integruotą dokumentų kamerą, gali projektuoti vaizdą ekrane nuo trimačių objektų (3D), knygų, plėvelių, dokumentų, nuotraukų, o taip pat iš kompiuterio ir video šaltinių.
Projektorių privalumai:
• Nereikia užgesinti šviesos patalpoje, nes projektoriaus šviesos srautas yra pakankamai
1 pav. MEDIUM 2050 grafoprojektorius
ryškus;
• Jei projektorius...