Siuolaikinės technologijos komunikacijos procese

Referatas
 5
Microsoft Word 80 KB
9 puslapiai

Referatas apie komunikacija ir technologija. Referatas apie komunikacija ir technologija.

TURINYS

Įvadas 2
1. Informacinių technologijų plėtra 4
2. Šiuolaikinės bendravimo technologijos. 6
2.1. Rašytinio bendravimo informacinės technologijos 6
2.1.1. Personaliniai kompiuteriai 6
2.1.2. Internetas 7
2.1.3. Elektroninis paštas - (electronic mail) 8
2.1.4. WWW (world wide web) 8
2.1.5. Elektroniniai biuleteniai (USENET) 9
2.1.6. IRC (internet relay chat) 9
2.1.7. IPhone - balsinio pasikalbėjimo per Internetą priemonė 9
2.2. Žodinio bendravimo informacinės technologijos 10
2.2.1. Telefonas komunikacijos procese 10
2.2.2. Garsinis paštas 10
2.2.3. Elektroniniai susirinkimai: telekonferencijos ir vaizdo konferencijos 11
Išvados 13
Literatūros sąrašas 14

ĮVADAS
Temos aktualumas: Dvidešimtame amžiuje visuomenė vystosi labai sparčiai: vis greičiau atnaujinama technika ir technologijos, naudojamos vis tobulesnės ryšio ir susiekimo priemonės. Vis labiau ryškėja tendencija, kai tiesioginį žmonių bendravimą tiek asmeniniuose, tiek darbiniuose santykiuose keičia bendravimas naujausiomis technologinėmis priemonėmis, pradedant mobiliaisiais telefonais ir baigiant kompiuteriniais tinklais. Ne mažesniu tempu gausėja ir informacijos. Didelės apimties informacijos apdorojimas neįsivaizduojamas be kompiuterio pagalbos. Todėl pastaruoju metu iškilo kompiuterinio bei kitų techninių įrenginių raštingumo problema. Ypač tai svarbu šiuolaikiniame versle, kur geriau išmanantis įvairias dabartines komunikacijos technologijas verslininkas turi daugiau pranašumų ir galimybių aplenkti savo konkurentus.
Naujausios bendravimo technologijos smarkiai pakeitė patį komunikacijos procesą. Jau dabar nereikia rašyti verslo laiškų ar dokumentų ranka ir po to kelias dienas laukti atsakymo. Dabartiniame versle tekstas greitai įvedamas į kompiuterį, jeigu reikia apdorojamas, o po to siunčiamas faksu ar elektroniniu paštu. Šiandien jau nereikia visuomet būti biure ir laukti svarbaus skambučio. Su mobiliuoju telefonu galima keliauti, užsiimti kita veikla ir nebijoti prarasti ryšio su pasauliu. Keliaujant praverčia ir įvairūs nešiojamieji kompiuteriai. Šiuolaikinės komunikacijos technologijos leidžia dalyvauti įvairiose tele- ir vaizdo konferencijose, taip sumažinant kelionių skaičių, taupant laiką ir pinigus.
Noriu pabrėžti, kad šiuolaikinės informacijos technologijos yra ypač aktualios šiuolaikiniam Lietuvos verslui. Kiekvienas būsimasis Lietuvos verslininkas turi įgyti žinių ar bent turėti supratimą apie šiuolaikines informacijos perdavimo priemones. Jei tai jam nepavyks, jis tikriausiai pralaimės sunkioje konkurencijos kovoje. Todėl norėčiau savo darbe kaip galima išsamiau apibrėžti šiuolaikines...