Siuolaikinė muzika1

Muzikos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 42 KB
3 puslapiai

Muzika lydi kiekvieno žmogaus gyvenimą , nesvarbu ,ar jis muzika domisi,ją mėgsta,ar yra jai abejingas.Iš tiesų nelabai gali rinktis-šiandien muzika skamba visur,ir to išvengti,net ir labai stengiantis,neįmanoma.Tačiau žmonės palankūs vienoms muzikos rūšims,o kitų privengia.Tai nulemia tradicijos,įpročiai,mados, švietimas ir reklama.Šiuo požiūriu muzikos paklausa ir populiarumas yra tokie pat netvarūs dalykai kaip drabužių stiliai,filmai,pramogos ir laisvalaikio užsiėmimai.Kiekvienos kartos skonis ir polinkiai šiek tiek skiriasi,todėl nenuostabu, kad kuriami ir pasirenkami vis kitokie meno stiliai,žanrai,rūšys ir formos. Kartu su skirtinga gyvenimo patirtimi keičiasi kultūros kraštovaizdis,ir šis vyksmas niekuomet nesibaigia.
Gyvenimo stilius dažniausiai kinta iš lėto, todėl ir permainos nebūtinai būna skausmingos ar nemalonios. Nauji kultūros reiškiniai atsiskleidžia palengva, ir vis daugiau žmonių naujajame mene įžvelgia juos supančio pasaulio atspindį, o kartu ir tam tikrus savo asmeninės būties pėdsakus. Tai juos skatina prie šio meno sugrįžti, kol pamažu jis tampa neatskiriama dvasinio gyvenimo savastimi.

Šiuolaikinės muzikos amžius

Klausimas,kas yra šiuolaikinė muzika,gana daugialypis. Paprasčiausias atsakymas-visa šiandien skambanti muzika yra šiuolaikinė,nes ji skleidžiasi čia ir dabar. Tačiau gali kilti abejonė:nejau tikrai yra taip?Ar Mozarto simfonijos, Bacho kantatos, aukštaičių sutartinės, žodžiu, kažkada seniau atsiradusi muzika yra taip pat šiuolaikinė? Ar tokiu atveju neatrodo,kad apskritai bet kokia muzika vadintina šiuolaikine?

Jei senesniais laikais sukurtą muziką vadintume šiuolaikinę,sukeltume nereikalingų nepatogumų. Mes tarsi tyčia atmestume ypač svarbią aplinkybę,kada ta muzika buvo iš tikrųjų sukurta.Tai trukdytų suvokti istorinį ir kultūrinį kontekstą, kuris ne tik paaiškintų daugelį svarbių dalykų,bet ir leistų muziką geriau girdėti ir pajausti.
Todėl šiuolaikine muzika vadinsime XXa. muziką, nesvarbu, kokia ji būtų-rimtoji ar pramoginė.Tai atitiks nusistovėjusias sąvokas ir leis muzikos istoriją susieti su kitų reiškinių raida.Kadangi XXI a. Pradžios kultūroje ir gyvenime neįvyko...