Score

Referatas
 5
Microsoft Word 32 KB
1 puslapis

Pirmasis pasaulio komunikacinis palydovas buvo Projektas SCORE (Signal Communication by Orbiting Relay Equipment), paleistas 1958 m. gruodžio 18 d. Kanaveralo kyšulyje Atlas B raketa. Tarp kitų pirmųjų, tai buvo pirmasis sėkmingas Atlaso, kaip kosminės paleidimo raketos, bandymas. Šioje ankstyvoje pasaulinių kosmoso programų stadijoje - Sputnik 1 ir 2 buvo paleisti vos prieš metus - pirminis tikslas buvo raketos kūną paleisti žemoje žemės orbitoje. Komunikacinis paketas buvo pagamintas kaip modifikuotas komercinis aparatas, kurį kūrė Signalų tyrinėjimo ir plėtros laboratorijos armija (Army Signal Research and Development Laboratory - SRDL), vadovaujami Pažangių plėtojimų projektų agentūros (Advanced Research Projects Agency).

Vėlyvą 1958 m. birželį JAV SRDL armijai Monmauto forte Njudžersyje buvo nurodyta sukurti komunikacinį palydovą, sveriantį ne daugiau kaip 68 t.
Paleidimo raketa turėjo būti Air Force Atlas ICBM. Buvo planuota raketą patalpinti orbitoje, todėl buvo nuspręsta, kad komunikacinė aparatūra bus integruota į aptakų raketos apvalkalą. Buvo planuota, kad orbita bus žema, taigi palydovo amžius buvo tikėtinas tik 2 - 3 savaitės. Žema orbita ir trumpas amžius ribojo tiesioginę retransliaciją tarp dviejų žemės stočių, todėl buvo pridėtas saugoti_ir_siųsti metodas įtraukiant įrašų registratorių. Tai taip pat būtų davę palydovui pasaulinio transliavimo galimybę. Kol buvo...