Savižudybė

Referatas
 5
Microsoft Word 63 KB
6 puslapiai

LIETUVOS KŪNO KULTŪROS AKADEMIJA
SPORTO TECHNOLOGIJŲ IR TURIZMO FAKULTETAS

Referatas

SAVIŽUDYBĖ


Atliko:
Tikrino:

TURINYS

Kodėl žmonės bando žudytis?3psl.

Argi nėra visi savižudžiai pamišę?4psl.

Ar kalbos apie savižudybę neskatina jos dar labiau?4psl.

Kas gali padėti žudytis sumaniusiam žmogui?5psl.

Kaip suprasti, kad kažkas tau svarbaus ruošiasi žudytis?6psl.

Tai ką aš galiu padaryti?7psl.

Kaip veikia telefono paramos linijos?9psl.

Kaip savižudybė paveikia šeimą ir draugus?9psl.

Patvirtinta savižudybių prevencijos programa10psl.

Naudota literatūra12psl
Savižudybė - reikšminga mirties priežastis daugelyje vakarų šalių, kai kuriais atvejais jų būna daugiau nei mirčių auto avarijose per metus. Dauguma šalių išleidžia didžiulius kiekius lėšų kelių saugumui užtikrinti, bet mažai skiria savižudybių ir būdų joms išvengti tyrimams, o taip pat žmonių mokymui kaip išspręsti savo problemas. Pasirinkau šią tema, nes dabartiniu metu ji yra labai aktuali. Skaitant referatų temų sąrašą “Savižudybės ir jų prevencija” man įstrigo labiausiai. Tuo momentu mintyse prabėgo keletas prisiminimų apie mano miestelyje įvykusius įvykius. Prieš du metus, kiek man teko girdėti, nusižudė trys moksleiviai, mokyklos direktorius, beje aš jį pažinojau, jis buvo mano kaimynas, ir dar vienos mokyklos pavaduotoja. Kalbant su pažystamais nei aš nei jie nesupratom, kodėl iš pažiūros viska turintys žmones, galėjo taip pasielgti. Galbūt rinkdamas medžiagą šiam referatui atrasiu nors maža atsakymą į šį klausimą.
Bandymai žudytis, mintys apie savižudybę dažnai yra požymis, kad žmogus nepajėgia susidoroti, dažniausiai dėl kokio nors įvykio ar eilės įvykių, kurie jam yra labai traumuojantys ar kankinantys. Dažniausiai šitie įvykiai praeis, jų poveikis galės būti sušvelnintas arba jų neįveikiamumas palaipsniui išnyks, jei žmogus galės priimti konstruktyvius sprendimus apie savo elgesį krizinėje situacijoje, kai ji yra pačioje blogiausioje stadijoje.
,,Kodėl žmonės bando nusižudyti?
Paprastai žmonės bando nusižudyti, norėdami nuslopinti nepakeliamą emocinį skausmą, kuris gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Dažnai tai būna pagalbos šauksmas. Žmogus, bandantis nusižudyti, dažniausiai būna tiek prislėgtas, kad nesupranta, jog yra ir kitų pasirinkimų: mes galime padėti sustabdyti tragediją, stengdamiesi suprasti, kaip jie jaučiasi, padėdami jiems ieškoti kitų galimų pasirinkimų. Savižudžiai dažniausiai jaučiasi siaubingai izoliuoti; dėl savo kančių, jie nesugeba...