Salvadoro dali genijaus gyvenimas ir kūryba

Dailės referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 56 KB
5 puslapiai

Įvadas

Salvadoras Dali – XX a. genijus. Tai maištingos ambicingos ir kūrybingos sielos žmogus, turintis labai didelės reikšmės įvairių stilių menui. Jis tikėjo ,kad vardas Salvadoras reiškiantis “ Išganytoją” įpareigoja jį išgelbėti tapybos meną, anot jo “momentinę spalvotą nuotrauką ,kurią galima laikyti rankose”. Dali tobulai nutapyti daiktai atrodo kaip tikri, tačiau patys paveikslai palieka keistą įspūdį . Susidomėjęs Freudo psichoanalize ,jis kūrė neįprastus ,vaizduotės ribas peržengiančius darbus . Žmonės labai įvairiai reaguoja į Dali tapybą : vieni ja piktinasi , kitiems ji kelia juoką.
Jo kūryba padarė didelę įtaką kino menui ,drabužių madai ir reklamos pasauliui. Taip pat jis svarbus tuo, kad šiuolaikiniai menininkai gali mokytis ir sekti jo pavyzdžiu. Jeigu jis būtų gyvenęs renesanso epochoje jo genialumas būtų normalus, tačiau tais laikais tai buvo nepriimtina. Tačiau dabar Dali yra pripažintas vienu reikšmingiausiu moderniojo meno kūrėju, stovinčiu lygioje gretoje su Pikasu, Matisu ir Duchampu. Taigi dabar jis yra vertinamas žymiai smarkiau negu buvo vertinamas tuomet. Šiame referate norėjau atskleisti Dali genialumą, taip pat įvardinti jo kūrybos ir gyvenimo problemas.
Turinys

1. Įvadas……………………………………………………2psl.
2. Salvadoro Dali vaikystė. Kūrybos pradžia………………4psl.
3. Galos pasirodymas. Jos įtaka Dali kūryboje. Kritinis – paranojinis metodas……………………………………5 – 6psl.
4. Dali – siurrealistas. “Kitokių” darbų menininkas……6 – 8psl.
5. Dali gyvenimo pabaiga ir paskutinės vizualinės poemos. Misticizmas…………………………………………………8psl.
6. Išvados…………………………………………………9psl.


1904m. Ispanijoje, Figere gimė Salvadoras Dali – prie garbės ir pinigų pripratęs katalonietis, kuris daug tapydavo ir daug kalbėdavo. Labiausiai mėgo kalbėti apie tai, kaip tapti genijum. Jo receptas: jei elgsies kaip genijus, tokiu ir tapsi. Jau nuo mažų dienų jo ambicijos ir didybės manija nuolat augo. Būdamas šešerių jis nutapė savo pirmąjį paveikslą, dešimties “atrado” impresionistus, keturiolikos – pompjerus, XIX a. akademinio stiliaus tapytojus. Pasak paties menininko, jam buvo skirta tapti tapybos, kuriai buvo iškilęs mirtinas pavojus dėl abstraktaus meno, akademinio siurrealizmo, išgelbėtoju.
1920m. S. Dali išbando įvairiausius stilius: impresionizmą, savo mokytojo Izidro Nonelio realizmą, įtakojamas Ch. Griso – kubizmą, puantilizmą, futurizmą, neo – kubizmą ir fovizmą. Dali buvo nuolatinis ramybės...