Rizikos faktoriai šeimyniniame gyvenime blogas elgesys su vaiku

Referatas
 5
Microsoft Word 56 KB
5 puslapiai

Blogas elgesys su vaiku
Pagal vaikų teisių konvenciją, kiekvienas vaikas pasaulyje turi teisę į pragyvenimo lygį, reikalingą dėl jo fizinio, protinio, dvasinio ir socialinio vystimosi. Didelę įtaką turi faktorius, kokioje aplinkoje auga vaikas. O kartais vaiko namai tampa baimės šaltiniu.
Atviras blogas elgesys su vaiku yra vienas iš sensacingų dalių vaiko psichologijoje. Pastaraisiais metais labai sparčiai auga blogas elgesys su vaikais. Esant tokioms aplinkybėms, specialistai rimtai susirūpino esama problema. Blogas elgesys su vaiku surištas daugelio priežasčių. Viena iš jų – bendravimo priežastis. Blogas elgesys su vaiku pasireiškia įvairiomis formomis ir toli gražu ne visos formos palieka tokius didelius pėdsakus kaip mėlynes paakiuose ar sulaužytus kaulus (477p., 478p.).
Blogo elgesio su vaikais tipai:
• Vaikas emociškai atstumiamas tėvų.
• Vaiko apleistumas – tėvai nesuteikia elementarių gyvenimo sąlygų, t.y. maistas, medicininė pagalba.
• Vaiko nepriežiūra – tėvai mažus vaikus palieka be suaugusių priežiūros ilgam laikui.
• Žiaurus psichologinis elgesys – tėvai skiria nepakankamai dėmesio vaikui dėl jo saugumo.
Kaip tvirtina Barnett, tėvų veiksmai, kurie branginami visuomenės keičiasi su vaiko augimu. Tėvų elgesys įtakoja vaiko vystimosi raidą. Pvz.: maži vaikai visiškai fiziškai priklauso nuo suaugusiųjų. Jeigu tėvai neatlieka savo pareigų, tai vaikystėje įgyti patyrimai gali turėti įtakos jo ateičiai (479p., 480p.).
Fizinis smurtas su vaiku
Fizinis smurtas – tai vienas blogo elgesio su vaiku faktorius. Fizinis smurtas gali būti skirstomas pagal sunkumo laipsnius: arba sunkus fizinis sužalojimas arba nesunkus fizinis sužalojimas. Lengvas: mėlynės, sumušimai, supjaustimai, įbrėžimai ir kt. Sunkūs: smegenų sutrenkimai, nudegimai, kaulų lūžiai, raumenų išdriskimai.
Kartais tėvai naudoja retesnę fizinio smurto formą – Miunhauzeno pasitikėjimo sindromą. Tai toks sindromas, kai vienas iš tėvų kreipiasi medicininės pagalbos savo vaikui dėl išgalvotų ligų. Vaikas gali būti padarytas sergančiu ir priverstas priimti nereikalingas gydymo procedūras bei kentėti nuo emocinio streso. Galų gale pačiais kraštutiniais atvejais, tėvai gali betiksliai traumuoti vaiką dėl to, kad iššauktų jo susirgimą (481p.).


Vaikų charakteristika
Žiaurus fizinis elgesys dažniausiai naudojamas, kai vaikai yra mažamečiai. Tyrimai rodo, kad 51% vaikų iki 7m. ir mažiau, 26% - 3m. vaikai patiria fizinį smurtą. Paaugliai sudaro 20%. Taip pat tyrimai rodo, kad net 51% fizinio smurto aukomis tampa mergaitės, o berniukų – 45%Vaikų amžius turi įtakos lyčių atžvilgiu. Iki 12m....