Referatas disko metimas

Referatas
 5
Microsoft Word 70 KB
7 puslapiai

ĮVADAS

Lengvoji atletika –„sporto karalienė“ viena masiškiausių sporto šakų, padedanti žmogui visapusiškai fiziškai vystytis, tobulėti. Į vieną sporto rūšį - lengvąja atletiką - buvo sujungti ėjimas, bėgimas, šuoliai, metimai ir daugiakovė. Šiuo metu lengvajai atletikai Lietuvoje vadovauja Lietuvos lengvosios atletikos federacija(LLAF), kuri įkurta 1921m. LLAF organizuoja tradiciniais tapusiais Pabaltijos mačus, įvairias tarptautines bei respublikines varžybas. Pastaruoju metu Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas yra Eimantas Skrabulis.
Disko metimas - tai labai sena sporto rungtis. Olimpiniame muziejuje esantis akmuo panašus į kiaušinį įrodo, kad metimai vyko jau senovės Graikijoje - Eladoje 1300-1100 m.pr.m.e.708 m.pr.m.e. vykusiose senovės graikų olimpinėse žaidynėse buvo įtraukta rungtis disko metimas. Istorikai išsiaiškino, kad pirmieji diskai buvo akmeniniai, mediniai, metaliniai, o antikinėse olimpinėse žaidynėse – bronziniai nuo 1,35 – 4,75 kg. 2 knygoje rašoma, kad diskas buvo metamas iš vietos be posūkio vadinamu „graikiškuoju stiliumi“. Tik 1897m. švedas G.Soderstonas metė diską su posūkiu, perstatydamas koją ėjimu, o vengras R.Baueris II olimpinėse varžybose – su posūkiu, perstatydamas kojas ėjimu ir šuoliuku. Patobulinta technika leido gerinti disko metimų rezultatus.1910 m. buvo nustatytas rato skersmuo – 250 cm. 1912 m. įkurta Tarptautinė mėgėjų lengvosios atletikos federacija nustatė taisykles ir pirmą kartą patvirtino pasaulio rekordus. 3 knygoje teigia, kad pirmasis pasaulio rekordininkas buvo D.Dunkanas . Rezultatas 47,58 m. pasiektas Niujorke. Nuo 1923m. iki 1935 m. metikai T. Leibas, B.Hauzeris, E. Klemas, G. Hartrenftas rezultatus gerino nuo 47,61m iki 53 m.
Pasirinkau šią temą, todėl kad disko metimas pastaraisiais metais tapo ypatingai dominanti lietuvius lengvosios atletikos rungtis. Pirmiausia tai įtakojo puikūs atletai ir jų rezultatai, kurie buvo pasiekti per paskutinį dešimtmetį. Lietuvoje visuomet buvo gerų metikų. Tai tapo lyg tautos tradicija, nes čia reikalingi aukšti, stiprūs, greiti vyrai, kurių Lietuvoje niekada netrūko. Lietuva į garbingus disko metikų dienoraščio puslapius įrašė A.Baltušniką, V.Jarą, R.Ubartą, V. Kidyką. R Ubartas dvejose olimpinėse žaidynėse iškovojo sidabro ir aukso medalius. Lietuvos lengvosios atletikos specialistai geriausiu praėjusio šimtmečio Lietuvos lengvaatlečiu išrinko disko metiką Romą Ubartą. Jų tradicijas dabar tęsia Virgilijus Alekna: Sidnėjaus olimpiados nugalėtojas, planetos vicečempionas, Pasaulio taurės laimėtojas, antrojo geriausio rezultato pasaulyje (73m 88 cm) autorius. 2003m rugpjūčio 26 d. jis tapo...