Projektinis darbas mineraliniai vandenys

Chemijos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 75 KB
8 puslapiai

Projektinis darbas referatas. Projektinis darbas referatas. Referatas apie mineralinius vandenis. Chemijos referatas mineraliniai vandenys. Vandentiekio referatas. Mineraliniai vandenys referatas. Referatas apie mineralinius vandenis. Chemijos projektiniai darbas.

Problema:
Kaip šiandien pasirinkti mineralinį vandenį iš tokios gausybės?

Tikslai:
Sužinoti kuo daugiau informacijos apie mineralinio vandens pasirinkimą.

Uždaviniai:
Paaiškinti kodėl nėra sveika gerti vandentiekio vandenį.
Supažindinti kokių yra mineralinio vandens rūšių.
Padėti pasirinkti mineralinį vandenį.

1.
TURINYS


Problema, tikslai, uždaviniai 1
Ar žinome, ką geriame? 3
Ką reikėtų žinoti apie mineralinį vandenį 4
Kaip pasirinkti mineralinį vandenį? 7
Mineralinis vanduo “RASA” 8
Mineralinis vanduo “AQUILE” 9
Mineralinis vanduo “BIRUTĖ” 10
Mineralinis vanduo “PERRIER” 11
Mineralinis vanduo “VITTEL” 13
Mineralinis vanduo “VYTAUTAS” 14
Mineralinis vanduo “TICHĖ” 15
1.Diagrama(kokį mineralinį vandenį geria apklaustieji) 16
2.Diagrama(Kas įtakoja mineralinio vandens pasirinkimą) 17
Išvados 18
Naudota literatūra 19

2

AR ŽINOME, KĄ GERIAME?


Nevalgęs žmogus gali išbūti net kelis mėnesius, o negėręs - tik porą dienų.
Specialistai rekomenduoja suaugusiam žmogui išgerti ne mažiau kaip 2,5 - 3 litrus vandens per dieną. Dėl to klausimas, ką ir kada gerti sveikiausia, daugeliui neduoda ramybės.
Užsieniečiai pastoviai gurkšnoja vandenį iš butelio, - gal naudojasi jau prieš šimtą metų pastoriaus S.Kneipo rekomenduotu receptu: “Organizmą išvalysite, jei kasdien nuo ryto kas valandą gurkšnosite po stiklinę negazuoto mineralinio vandens”. Lietuviai ir toliau vartoja šulinių ir vandentiekio vandenį, net nesusi-mąstydami apie jo kokybę.
Paskutiniu metu šulinių vandenyje randama daug priemaišų, - iš dirvožemio prasiskverbusių trąšų ir pesticidų, nitratų, gamybos ir transporto atliekų likučių, o iš užteršto oro - nuodingo lietaus. Atsargiai reikėtų vartoti neištirtų šulinių vandenį, kuriame gali būti padidėjusi nitratų koncentracija. Ypač tai liečia vienkiemių gyventojus. Lietuvoje jau užfiksuoti apsinuodijimo nitratais atvejai. Yra net mirusių kūdikių, apsinuodijusių pieno mišinukais, pagamintais iš šulinio vandens, turinčio nitratų.
Valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų duomenimis šalyje tirtų šulinių vandenyje nitratai leistinas normas viršija apie 20 procentų. Vandenyje esantys nitritai ir nitratai (salietros ir kt. likučiai) neturi specifinio skonio ir kvapo, išlieka vandenį virinant bei filtruojant buitiniais filtrais, todėl juos galima nustatyti tik atlikus laboratorinius tyrimus. Manoma, kad nitratai gali padidinti riziką susirgti skrandžio ir stemplės vėžiu, gali pažeisti kraujo sistemą ir jis nebegali pernešti į audinius...