Prieskoniniai augalai

Referatas
 5
Microsoft Word 97 KB
11 puslapiai

Prieskoniai referatas. Referatas apie prieskonius. Prieskoniai referatas. Referatas apie prieskonius. Prieskoniniai augalai referatas. Referatas apie prieskoninius augalus. Referatai apie prieskonius. Prieskoniniai augalai referatas.

ĮVADAS

Žmonės nuo seniausių laikų vartoja prieskonius: įvairių augalų džiovintus pumpurus, žieves, šaknis, uogas, vaisius. Egiptiečiai žolėmis ir prieskoniais balzamuodavomirusiuosius, įsitrindavo kūnus, kabindavo kvapiųjų augalų ryšulėlius patalpose, kad pranyktų nemalonus kvapas. Daugelį prieskonių kartu su smilkalais ir mira iš arabijos pusiasalio ir Rytų Afrikos į Egiptą atgabendavo kupranugarių karavanai vadinamuoju smilkalų keliu. Prieskoniai, kaip vertinga prekė, dažnai minima Biblijoje. Sabos karalienė išmintimi garsėjusiamIzraelio karaliui Saliamonui dovanojo aukso, papuošalų, prieskonių, o Juozapą pardavė jo broliai arabų pirkliams, gabenusiems į Egiptą prieskonius, melisą, mirą.Taigi. arabai iki pat I a.pr. Kr. kontroliavo prieskonių prekybą iš rytų. Viduržemio jūros regione prieskoniais dar prekiavo dar ir finikiečiai.
Istorijos šaltiniuose minima, kad romėnai jau I m.e.a. pasiekdavo Indijos krantus. Maždaug tuo metu buvo atrastas ir vadinamasis Šilko kelias, kuriuo iš Kinijos pirkliai gabeno ne tik Šilką bet ir prieskonius. Populiariausias Rytų prieskonis buvo pipirai, imbieras, ir kurkuma. Beje , pipirai tuomet turėjo aukso vertę. Antai 408 m. gotai, apsiautę Romą, pareikalavo, kad romėnai duoklę mokėtų pipirais. Tačiau žlugus Romos imperijai, nusmukoir prieskonių prekyba, egzotiškų prieskonių tuomet buvo galima iš vysti tik pilyse ir didikų namuose, taip pat vienuolynų virtuvėse. Visi prekybos keliai dabar susiėjo į iškilusį Konstantinopolį. Matyt per jį į Europą tuomet buvo atvežti gvazdikėliai ir muskato riešutas- taip pat labai brangūs ir reti prieskoniai. Tačiau tada labai daug prieskonių, Žinoma vioetinių buvo auginama daržuose. Turtingi žemės savininkai ir vienuolynai užveisdavo didžiulius sudėtingai išplanuotus daržus , kuriuose augino daugiau kai 50 žolių rūšių: kmynus, gelsvę, mėtas, rozmariną, salierus, petražoles, česnakus, aguonas.
Viduramžiais iškilo tokie Italijosmiestai kaip Venecija ir Genuja. Jų pirkliai mainė vilną, drabužious, geležį ir medį į egzotiškus vaisius, Rytų prieskonius : į pipirus, muskato riešutą, cinamoną, gvazdikėlius, kardamoną. Nors prieskoniai vis dar buvo labai brangūs, Tačiau juos pamažu pradėjo vartoti vis daugiau Europos gyventojų. Tačiau pelninga prieskonių prekyba viliojo ne tik otalus, bet ir kitų šalių pirklius. XV a. prasidėjo ieškolimas naujų prekybos kelių, kuriais būtų galima pasiekti prieskonių turtingas šalis. Kristubas Kolumbas, pats nežinodamas atrado Ameriką, o vietoj paslaptingųjų brangenybių atvežė į Europą batatus, pupeles, kvapiuosius pipirus ir kitus nežinomus vaisius ir daržoves. Vasko de...