Prekių ženklai

Vadybos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 80 KB
9 puslapiai

PREKIŲ ŽENKLAI (TRADE MARKS)

1. Prekių ženklai – kas tai?
2. Netradiciniai prekių ženklai
3. Istorijos pėdsakais
4. Ką reiškia: Ф, SM, Т ?
5. Prekių klasifikacija prekių ženklams registruoti
6. Registracija ir įkainiai
7. Statistika
Išvados


Šiame darbe pateikiama informacija, kurią rasti specialiai tuo nesidominčiam žmogui sudėtinga. Todėl čia tik trumpai apžvelgiami esminiai prekių ženklų ypatumai, jų žymėjimas, registravimo tvarka, įkainiai. Šiame darbe ypatingas dėmesys skiriamas netradiciniams prekių ženklams.

1. Prekių ženklai – kas tai?

Mūsų visuomenėje, esant didžiuliams informacijos srautams darosi vis sudėtingiau viską žinoti ir pažinti, todėl kaip vartotojai vis labiau linkstame vartoti apibrėžtą ir įrėmintą informaciją, kurią dažnai gauname vienokia ar kitokia forma - ženklų pavidalu. Todėl, šiandieną daugelis iš mūsų dažnai yra tik inertiški ženklų vartotojai, nesigilinantys į produkto ar paslaugos esmę.
Taigi, susiklosčius tokioms aplinkybėms, darosi svarbu apibrėžti prekių ženklą, nubrėžti jo vartojimo ar pateikimo visuomenei ribas, užtikrinti patikimumą ir suverenumą, pagaliau nustatyti ženklo savininką. Šią situaciją šiandieną mums padeda valdyti prekių ženklų įstatymai.
Pateikiu prekių ženklo apibrėžimo lietuviškąją versiją, naudojamą LR prekių ženklų registracijos įstatyme (tarptautinės versijos skiriasi ne daug).

u PREKIŲ ŽENKLAS – bet koks žymuo, kurio paskirtis – atskirti vieno asmens prekes arba paslaugas nuo kito asmens prekių arba paslaugų ir kurį galima pavaizduoti grafiškai.

Ženklą sudarantys žymenys

1. Žodžiai, asmenų pavardės, vardai, meniniai pseudonimai, firmų vardai, šūkiai,
Pvz.: Mano namas-žodžiais pavadintas žurnalas, Opel-asmens pavarde pavadinti automobiliai, T-Market – firmos-tinklo pavadinimu pavadintos prekės.
2. Raidės, skaitmenys,
Pvz.: BMW- Vokietijoje esanti Bavarijos automobilių gamyklos sutrumpintas pavadinimu žymimi BMW markės automobiliai, 1,2,3 – žymimos Statoil kompanijai priklausančios automatinės degalinės.
3. Piešiniai, emblemos,
Pvz.: Automobilius Ferarri žymi žirgo galva,
4. Erdvinės formos (gaminių išorinis vaizdas, jų pakuotė)
Pvz.: Coca-cola turi užsiregistravusi atatinkamos formos buteli kaip prekybinį ženklą.
5. Spalvos ar spalvų derinys, jų kompozicija
Pvz.: UPS kompanija užsiregistravusi ruda spalvą paslaugų klasėje.

2. Netradiciniai prekių ženklai
Taigi, kas yra tie netradiciniai prekių ženklai? Mes visi įpratę manyti, kad prekių ženklas yra būtinai koks nors prekės pavadinimas,...