Prancuzija1

Referatas
 5
Microsoft Word 120 KB
15 puslapiai

Įvadas 3
Trumpai apie Prancūziją 4
Geografinės aplinkos aprašymas 5
Geografinė padėtis 5
Klimatas 5
Gamta 6
Kultūra 7
Bažnyčia ir architektūra 7
Menas 8
Prancūzijos ekonomika 9
Prancūzijos ekonomika 10
Ekonomikos sektoriai 10
Pramonė 10
Energetika 10
Turizmas 10
Ūkis 11
Transportas 12
Naudingosios iškasenos 12
Teisė 14
Papročių ir rašytinės teisės sritys 14
Teisinis turtinių santykių reguliavimas 15
Prancūzijos teisė 15
Didžiosios Prancūzijos revoliucijos teisė 15
1804 m. civilinis kodeksas 17
Svarbiausi civilinės teisės principai ir institutai 19
1804 m. Prancūzų civilinis kodeksas šiuolaikinėje Prancūzijoje ir už jos ribų 22
Išvados 24
Literatūros sąrašas: 25

Įvadas

Prancūzija – neabejotinai viena didžiausių, seniausių ir svarbiausių Europos valstybių. Ši vakarų Europos šalis turi labiausiai žavinčios ir viliojančios turistus pasaulyje vietos titulą. Kiekviena epocha paliko joje savo pėdsaką. Šalies sostinė Paryžius – pasaulio kultūros ir mados centras. Prancūzijoje rasime nesuskaičiuojamą galybę architektūros paminklų – nuo romantizmo iki modernizmo šedevrų. Monmartas – buvęs bohemiškas Paryžiaus rajonas, žavintis jaukiomis siauromis gatvelėmis ir aveniu. Defansas – „ateities miestas“, arba prancūziškoji Amerika, pribloškiantis įspūdingų formų stiklo ir plieno konstrukcijomis. Retas atsispiria Versalio – „karaliaus Saulės“ rezidencijos – kerams, o mažųjų svajonės išsipildo Eurodisneilende. Prancūzija – tai triukšmingos gatvės. Šaligatviai vakarais virsta tiesiog lauko teatrais. O kur dar nacionalinė virtuvė ir galybė nepakartojamo vyno rūšių. Šioje šalyje kiekvienas gali surasti ką nors ypatinga: istorijos, meno, triukšmingo naktinio gyvenimo, nepakartojamo sūrio ar tiesiog ypatingos dvasios meilės mieste Paryžiuje.
Tikras prancūzas – tai mėgėjas laisvai gyventi. Tokį įvaizdį suformuoja tiek prancūziškas temperamentas, tiek daugelyje knygų aprašyti Napoleono, Žorž Sand ir kitų žymių veikėjų bei menininkų meilės romanai. Tikro prancūzo kredo – menas gyventi ir iš gyvenimo gauti kuo daugiau malonumų. Prancūzams kiekviena diena yra šventė. Verta apsilankyti šioje šalyje ir įsitikinti, kad tai – neginčijama tiesa.

Trumpai apie Prancūziją

Daugiau kaip prieš 2000 metų dabartinės Prancūzijos žemėse įsikūrė gentys, kurias graikai vadino keltais, o romėnai - galais. Kaip tik galai ir sudarė prancūzų tautos pamatą, o jų kraštas senovėje vadinosi Galija. I a. Galiją užkariavo romėnai ir valdė ją penkis šimtmečius. Per tokį ilgą laiką galai ir...