Portugalijos karalius

Lietuvių referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 30 KB
1 puslapis

“Tėvo ir dukters istorija S. Lagerliof romane “Portugalijos karalius”

Ta diena, kai Janui Andersonui gimė dukra buvo niūri šalta ir lietinga. Tai jį labai veikė. Jam išvis nepatiko ta mintis, kad jam gims kūdikis. Juk jis susidėjo su Katryna tik tam kad daugiau nebereiktų dirbti pas Eriką iš Falos. O apie kūdikį jis visai negalvojo. Taigi jis nusprendė, kad bus toks koks, buvo Erikas iš Falos rinkimų dieną kai metė savo biuletenį į balsadėžę.
Taigi kai jį pakvietė į kambarį jis buvo toks kaip ir norėjo. Tačiau kai pribuvėja davė kūdikį Janui į rankas, jo širdis taip suplazdėjo ir pradėjo daužytis, kad jis nebenorėjo savo mergytės niekam atiduoti daugiau niekada gyvenime.
Kai mažajai Klarai Giulai suėjo šešeri metai, Janas nusprendė leisti dukrą į mokyklą. Tačiau Janas pajuto kad per pamokas dukra jo nė nepastebi, ji žiūri tik į mokytoją. Ji pradeda nuo Jano tolti. Tačiau jam buvo paguoda tai, kad ir kiti vaikai elgiasi taip pat.
Bet egzaminų dieną mokytojui uždavus klausimą, kaip dar yra vadinamas Dievas, ir Klarai atsakius, kad ji jį vadina Janu, ir mokytojui paaiškinus, kad ji todėl taip pasakė, kad ji norėjo pasakyti tėvu, bet ištarė Janu todėl, kad jos tėvas, su kurio ji praleidžia visą savo laiką vardu Janas, mergaitės tėvui pasidarė ramu ir gera, todėl kad jis suprato, kad mergaitė vis dar jį myli.
Po daugelio metų, kai Klara Giula užaugo, ji nusprendė,...