Piramidės pristatymas

Istorijos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 44 KB
3 puslapiai

Egipto piramides+prezentacija. Egipto piramides+prezentacija.

Didžiosios Egipto piramidės - tai seniausias iš žinomų pasaulio stebuklų. Šie statiniai tokie dideli, kad matomi iš Mėnulio. Kiekvienas smiltainio akmuo, iš kurių jos pastatytos, sveria nuo 2 iki 20 tonų, o apdirbtas taip tiksliai, kad sujungimo siūlės vos 5 mm. Cementas, jungiantis blokus, tvirtesnis už pačius akmenis. Kadaise visas piramides dengė 1,5 metro storio apsauginis poliruotų šviesių akmenų sluoksnis. Dažnas specialistas pripažįsta, kad net šiais laikais žmonija vargiai sugebėtų pastatyti panašaus mąsto ir tikslumo konstrukcijas.

Vieni žmonės teigia, kad piramidėse surašyta skaitmeninė simbolika, kad jos išmatavimuose užkoduota visa pasaulio istorija, kad tereikia ją iššifruoti, ir sužinosime ne tik savo praeitį, bet ir ateitį. Kai kurie mano, kad tos užkoduotos žinios buvo surašytos kaip pranešimas žmonijai, kas laukia jos dėl moralinio supuvimo, kad gresia galas dėl pasaulinio karo ar dėl visuotinio gamtos užteršimo.

Kiti mano, kad piramidžių be ateivių įsikišimo, mūsų protėviai negalėjo pastatyti, nes buvo ne tokie stiprūs. Iš tikrųjų mokslininkai negali tiksliai pasakyti kaip gi atsirado tokie neįtikėtini statiniai.
__________________________________________________________________________________

Piramidės - tai savotiškas faraonų kapas, kuris buvo statomas ištisus dešimtmečius. Piramidėse buvo išklaidžiota begalės tunelių, kuriuose galima labai lengvai pasiklysti. Tie tuneliai buvo statomi, kad plėšikai neapvogtų auksu pripildytų faraonų sarkofagų. Tačiau didžioji dalis sarkofagų vis dėl to buvo pavogta.
Piramidžių vidus buvo išmargintas egiptiečių rašmenimis - hieroglifais. Hieroglifai plačiai naudojami ir dabar, tik išreiškiami kitaip. Egipte hieroglifai dažniausiai būdavo pavaizduoti piešinėliais, o šiais laikais, Kinijoje ir Japonijoje raštas vaizduojamas įvairiais sujungtais brūkšneliais, bangelėmis ar taškeliais.
__________________________________________________________________________________
Seniausias pasaulio stebuklas - Egipto piramidės, arba Egipto faraonų kapavietės. Beje, iki 1889 m. tai buvo aukščiausi statiniai Žemėje (vėliau jas pralenkė Eifelio bokštas). Egipto...