Pajūrys

Referatas
 5
Microsoft Word 54 KB
5 puslapiai

Silutes rajono potvyniai referatas. Referatai apie rusne. Silutes rajono potvyniai referatas. Referatai apie rusne.

Geografinė padėtis


Pajūrio geografinė padėtis prasideda Lietuvos vakaruose.Ribojasi su Žemaitija.Pajūrio zona skalauja Baltijos jūra bei Kuršių Marios Pajūris ribojasi su dalim Latvijos,Rusijos(Kaliningrado sritim).Pajūrije yra Skuodo,Klaipėdos,Kretingos ir Šilutės rajonai.


Gyventojai
(Skaičius,tautinė sudėtis)

Pajūrio gyveno nuo senovės Kuršiai,Slavai,Prūsai.Anksčiau Klaipėdos kraštas buvo atitekes Prūsijai.Būdami Prūsijos valdžioje lietuvių etnografinė grupė jiems priešinos ir pasivadino lietuvininkais.Net 1925.m. Klaipėdos krašte beveik puse visų gyventojų užsirašė lietuvininkais.Karo metu daug lietuvių buvo išvešta į Sibirą.po karo iš klaipėdos išvyko gyventi dauguma vokiečių,į ištuštėjusį kraštą buvo atgabenta lietuvių iš kitų lietuvos kraštų didžioji jų dalis buvo atvežta iš Dzūkijos.Vėliau į Pajūri atsikėlė rusų ukrainų ir kitų tautų žmonių.


Lietuvos pajūrio
(Klaipėdos apskrities didžiųjų savivaldžių miestų ir rajonų plotai,gyventojų skaičius ir tankumas)

Miestai Plotas km. Gyventojų skaičius tūkst. Gyventojų tankumas gyv/km
Klaipėda 71 202,3 2838
Neringa 90 2,6 29
Palanga 74 19,6 267
Klaipėdos raj. 1366 45,8 35
Kretingos raj. 991 46,7 46
Skuodo raj. 911 27,7 31
Šilutės raj. 2243 415,6 31
Iš viso: 5746 415,6 72

Klaipėdos rajone yra ypač daug rusu kurie yra jurininkai,prekeivei turguose.

Paviršius


Lietuvos Vakaruose,kur Žemaičių aukštumų vakariniai šlaitaj ima leistis žemyn prasideda Pajūrio žemuma.Jos vakarinis pakraštį skalauja Baltijos jūra.Pajūrio žemumos žemiausias taškas žemiau virš jūros lygio 1,3m. Yra Rusnė.Rusnę siaube potvyniai padarydami daug nuostolių žmonėms.Vanduo suardo namų pamatus pūdo pastatus naikina derlių. Paviršius lygus augalija:Pušynai arba lapuočiai medžiai daug pievų,ežerų yra nedaug labai tankus upių,upelių tinklai.


Ūkis
(Žemės ūkis,pramonė)

Pajūrio regione,ypač jo pietinėje dalyje daugiau plėtojama pieno ir mėsos gyvulininkystė.Palankios sąlygas tam sudaro derlingas užliejamos Nemuno žemupio ir Minijos pievos.Šilutės rajonas turi didžiausius šalyje ganyklų plotus.Dėl to Šilutės ir Klaipėdos rajuonuose daug karvių pienui.Abu šie rajonai plėtoja ir kiaulininkyste.Šilutės rajone Veiviržėnų paukštynas.Pajūrio regione daugiausia auginami miežiai,rugiai,iš techninių kultūrų rapsai,o Skuodo rajone cukriniai runkeliai.Bioprodukcinio ūkio Šakas papildo žvejyba ir žuvininkystė.Prie kuršių marių yra įsikurusios žvejų gyvenvietės taj Rusnė,Kintaj,Dreverna,Ventė.Žuvį daugiausia...