Ofsetinės spaudos technologija

Referatas
 5
Microsoft Word 102 KB
12 puslapiai

2.1. Ofsetinės spaudos technologija

Ofsetinės spaudos išradėjas ir konstruktorius yra laikomas Rubelis. Jis 1904 metais sukonstravo pirmąją ofsetinę vienspalvę spaudos mašiną. 1921 metais buvo sukonstruota pirmoji dvispalvė ofsetinė spaudos mašina. Ir pagaliau 1930 metais buvo sukūrta ir sukonstruota keturspalvė ofsetinė spaudos mašina.
Ofsetinės spaudos principas pagrįstas netiesioginiu vaizdo perdavimu nuo spaudos formos ant užspausdinamos medžiagos, naudojant tarpinį paviršių. Spaudos forma neturi iškilimų ar įdubimų, dažų perdavimas pagrįstas skirtingomis spaudos bei tarpinių elementų hidrofobinėmis ir hidrofilinėmis savybėmis. Sudrėkinti tarpiniai elementai atstumia dažus, spaudos elementai turi hidrofobines savybes vandens atžvilgiu, tačiau pritraukia dažus. Dažai perduodami į tarpinį paviršių – specialų ofsetinį cilindrą, padengtą ofsetine guma, nuo kurio patenka ant užspausdinamos medžiagos. Šiuo principu dirba visos tradicinės ofsetinės spaudos mašinos.
Ofsetinės spaudos mašinos principinė schema:
1. forminis cilindras;
2. ofsetinis cilindaras;
3. spaudos cilindras;
4. popierius.
4

1 pav.Ofsetinės spaudos mašinos principinė schema.Visos ofsetinės spaudos mašinos turi tam tikrus konstrukcinius ypatumus:
■ visos spaudos mašinos yra rotacinio tipo, visi spaudos mašinos paviršiai yra cilindrinės formos;
■ visi spaudos aparatai turi ofsetinį cilindrą;
■ visose ofsetinėse spaudos mašinose yra drėkinimo aparatas.
Ofsetinės spaudos mašinos klasifikuojamos pagal:
■ popieriaus padavimo pobūdį ( lapinį ar ruloninį);
■ formatus (lapo dydį ar rulono plotį);
■ spalvų ar spalvų sekcijų skaičių;
■ vienu metu užspausdintų lapo pusių skaičių;
■ paskirtį (skirtą spaudai ant kartono ar skirtą spaudai su skaitmeniu būdu pagamintom spaudos formom);
Ofsetinės spaudos mašinos gali būti: ruloninės, kuriuose popierius (užspausdinamoji medžiaga) paduodama į mašiną iš rulono ir lapines, kuriuose užspausdinamoji medžiaga paduodama į spaudos aparatą lapiniu pavidalu.
Atskira ruloninių spaudos mašinų grupė - laikraštines spaudos mašinos.
Laikraštinėse spaudos mašinose popieriaus juosta, užspausdinta iš abiejų pusių, patenka į lankstymo aparatą kur iš pradžių, piltuvinių žiočių pagalba, sulankstoma išilgai, po to nupjaunama ir sulankstoma skersai. Po lankstymo laikraštis išvedamas į priėmimo transporterį.
Mašinos lankstymo aparatas leidžia kombinuoti laikraščių lankstymą ir pjaustymą. Vieno forminių cilindrų apsisukimo metu galima atspausdinti keturis dviejų puslapių laikraščius, du dviejų...