Nuo džordžo būlio george boole iki bilo geitso bill gates žvilgsnis į kompiuterių istoriją ir būlio algebros vaidmenį

Referatas
 5
Microsoft Word 46 KB
3 puslapiai

Bill gates referatas. Bill gates referatas. Bulio algebros uzdaviniai. Apie bila gatesa. Referatas apie bila gatesa. Bulio algebros uzdaviniai. Apie bila gatesa. Referatas apie bila gatesa.

Turinys


1. Įvadas
2. Būlio algebros vaidmuo kompiuterių istorijoje
3. Kompiuterių istorijos faktai
4. Personalinių kompiuterių atsiradimas
5. Literatūra

Įvadas

Personalinis kompiuteris (PK) yra galinga elektroninė skaičiavimo mašina (ESM), kuri ne tik padeda spręsti įvairius sudėtingus uždavinius, organizuoti verslą, tvarkyti finansus, įdomiai praleisti laisvalaikį, ji tapo vienu iš pagrindinių globalinės informacijos sistemos elementų. Elektroniniu paštu laiškas abonentą pasiekia per kelias minutes. Tokį kompiuterį mes pažįstame šiandien. Nieko jau nestebina “kompiuteriniai stebūklai”. Bet retas žmogus dirbdamas personaliniu kompiuteriu žino jo atsiradimo istoriją ir raidos etapus. Taigi, pasistengsime apžvelgti sudėtingą kompiuterio kelią nuo idėjos mokslininko galvoje iki šių dienų, kai kompiuteris yra neatsiejama gyvenimo dalis.

Būlio algebros vaidmuo kompiuterių istorijoje


Kompiuterio idėja žmogaus smegenyse užsimezgė su pirmais skaičiavimais. Kuo sudėtingesnį skaičiavimą reikėjo atlikti, tuo opesnė buvo šio proceso supaprastinimo problema. Pirmieji bandymai sukurti skaičiavimo mechanizmą prasidėjo dar prieš mūsų eros pradžią. Anų laikų technikai toks uždavinys buvo labai sudėtingas. Daugybė mokslininkų ir matematikų ruošdavo dirvą kompiuterinei imperijai. Tarp jų B.Paskalio ir G.Leibnico vardai, kurie laikomi skaičiavimo technikos istorijos didvyriais.
1854 m. anglų matematikas Dž.Būlis (1815-1864) išleido knygą "Mąstymo dėsniai", kurioje išdėstė teiginių logiką, vėliau gavusią Būlio algebros vardą. Jo sukurtoji logikos algebra, vadinama Būlio algebra, – skaitmeninių įtaisų formalaus aprašymo priemonė. Šiuolaikinėje mašinų informatikoje ji užima neeilinę vietą. Kompiuteryje visa informacija cirkuliuoja dviejų lygių elektroninių signalų pavidalu, pavyzdžiui, įtampa artima maitinimo įtampai ir artima nuliui. Todėl kompiuteryje visi veiksmai atliekami pagal dvejetainę skaičiavimo sistemą, o jo elementų veikimas yra aprašomas naudojant Būlio algebrą. Taigi, XIX amžiuje gyvenęs mokslininkas aprašė XXI amžiuje tebenaudojamų aukščiausiųjų technologijų...