Nepilnamečių nusikalstamumas 2000-2005m

Referatas
 5
Microsoft Word 56 KB
5 puslapiai

1. Įvadas
2. Nepilnamečio nusižengelio atsiradimas istorijoje
3. Situacija Lietuvoje nuo 2000 iki 2005 metų
4. 2002m išsiaiškintu nusikaltimu struktūra
5. Nepilnamečių nusikalstamumo priežastys
6. Nepilnamečių nusikalstamumas – socialinė problema
7. Nepilnamečių nusikalstamumo galimi sprendimo būdai
8. Išvados
9. Naudota literatūra

Įvadas

XX – XXI amžius, tai neigiamo laikotarpio amžius, atsižvelgiant į Lietuvoje ir visame pasaulyje padarytų nusikaltimų skaičių. Žmonės pasidarė žiauresni vienas kitam, nebeatskiria ribos, kur baigiasi balta ir prasideda juoda. Kiekvieną dieną žiniasklaidoje išgirstame apie įvairaus amžiaus žmonių smurto ar agresijos protrūkius, kartais pasibaigiančius kito žmogaus sunkiu kūno sužalojimu ar net mirtimi. Skaudžiausia yra tai, kad daugelį nusikaltimų padaro nepilnamečiai, kurie sudaro gana didelį procentą viso nusikalstamumo, o kai kurie nusikaltėliai yra dar visiškai vaikai. Nusikalstamas - įstatymo uždraustas, baudžiamas, neleistinas, padarytas kaltai( Dabartinis lietuvių kalbos žodynas). Nepilnametis, tai nesuaugęs, neturintis visų pilietiniu teisių žmogus, iki 18 metų amžiaus. Nepilnamečių nusikalstamumas yra savita ir svarbi socialinė teisinė problema, su kuria susiduria įvairios valstybės. Ši problema aktuali daugelyje pasaulio šalių. Pavyzdžiui tokiose šalyse kaip JAV ar Prancūzija nepilnamečių nusikalstamumas – palyginus su Lietuva – daug didesnis, ten paaugliai labiau linkę į susišaudymus ne tik gatvėse, bet ir mokyklose.
Kad ir kiek kalbėta šia tema, tačiau ji vis dar nėra išsemta. Vis dar yra sričių, kurias reikia tobulinti, nes statistika rodo, kad nusikaltimų skaičius ir pobūdis didėja. Tema mane sudomino todėl, kad pastaruoju metu, nusikalstamumo sritis, socialinio darbo profesijojeyra gana patraukli taip pat todėl, kad nusikalstamumas tampa vis didesnė socialinė problema šiandieniniame pasaulyje. Šiame darbe pasistengsiu atskleisti tai, jog nepilnamečių nusikalstamumas - tai rimta socialinė problema, išskirti pagrindines nusikalstamumo priežastis, apžvelgti kokia nepilnamečių situacija ir tendencijos Lietuvoje, kokie socialiniai veiksniai įtakoja nepilnamečių nusikalstamumą, bei kitus pagrindinius faktus, kurie yra susiję su nepilnamečių nusikalstamumu.

Nepilnamečio nusižengelio atsiradimas istorijoje

Nepilnamečio nusižengelio sąvoka paplito XX amžiaus pradžioje, kai pasaulį krėtė įvairūs karai ir nesutarimai tarp valstybių.”Kartu plito ir smurtaujančio jaunimo vaizdinys, tapęs platesne jaunimo nusižengimo teorijos samprata. Jungtinės valstijos įvesdamos specializuotą kodeksą ir atskirą...