Naujasis baltijos šokis 2004

Rašinys
 5
Microsoft Word 36 KB
2 puslapiai

Jau įprasta, kad Vilniuje pavasarį gausu festivalių, taigi ir tai, kad jau aštuntą kartą 2004 m. balandžio 29 d. – gegužės 4 d. Vilniuje vyko įspūdinga šiuolaikinio meno šventė, tai tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis ,, Naujasis Baltijos šokis ‘04’’ atrodo įprasta ir natūralu. Taigi taip pat natūralu būtų pripažinti, kad per tuos metus ir festivalis, ir jo rengėjų, Lietuvos šokio informacijos centro, veikla įtakojo šiokią tokią lietuvių šiuolaikinio šokio brandą ir įvairovę. Akivaizdus to įrodymas buvo – neįprastai daug lietuvių pasirodymų festivalio programoje. Šokio spektaklius pristatė Vyčio Jankausko Šokio trupė, Aira Naginevičiūtė, Kauno šokio teatras ,, Aura ’’, Birutė Banevičiūtė ir Birutė Mar bei Andželikos Cholinos šokio teatras. Lieka tik džiaugtis, kad pagaliau buvo tokia didelė galimybė pasirinkti.
Šis festivalis ne tik pristato ir puoselėja kasmet vis daugiau gerbėjų simpatijų, susilaukisnčias šiolaikinio meno formas, bet ir prisideda kuriant pačias pažangiausias meno ir kultūros vadybos tradicijas Lietuvoje.
Šiemet festivalis vyko istoriniu laiku. Lietuvai tampant Europos Sąjungos nare, visame regione garsi šiuolaikinio meno šventė liudija Lietuvos kūrėjų ir kultūrininkų galimybes deramai pristatyti šalį Europos ir viso pasaulio mastu.
Inovacijos ir atvirumas naujiems meno ir su juo susijusios kultūros ekonomikos pristatymo būdams suteikė festivaliui išskirtinio kultūros renginio visame Šiaurės ir Rytų Europos regione statusą.
Ypač džiugino nepaprastai vaisingas organizatorių bendravimas su Britų taryba, kurio dėka šiemet Lietuvos žmonės pirmą kartą galės susipažinti su visa plejada geriausiu šiuolaikinio britų šokio meno pavyzdžiu.
Neabejoju, kad vienu iš reikšmingiausių Lietuvos stojimui į Europos Sąjungą skirtų meno renginių tampančio festivalio programa, kurioje dalyvavo 23 trupės iš 7...