Narkomanija ir savižudybė

 5
Microsoft Word 41 KB
3 puslapiai

Narkomanija ir savižudybė, šiais laikais labai opi problema. Aš norėčiau paanalizuoti jaunuolio gyvenimo tragediją . Jaunuolis vardu Ignas augo pasiturinčioje šeimoje, jo motina – gydytoja, tėvas geras verslininkas, sūnus inteligentiškas studentas. Gyvenime jaunuoliui nieko netrūko, galima sakyti jis augo šiltnamio sąlygomis. Jis labai gražus, pasižymintis neįtikėtinu žavesiu. Jo nelaimės ir nuopolio priežastis – narkotikai. Jis vartojo opijų. Nei jo draugė, nei krikštamotė nesugebėjo jo atpratinti nuo narkotikų, nors gydėsi jis daug kartų nuo savo nelemtos ydos gydymas duvo bevaisis. Kuo toliau tuo labiau jis smuko į narkotikų liūną, bandė didinti dozes ir tai jam puikiai sekėsi, jis „pakeldavo arkliškas dozes“. Ne kartą jį vežė į ligoninę perdozavus narkotikų, organizmas jaunas ir tvirtas, jį visada išgelbėdavo. Neatlaikęs savo įpročio jis nušišovė tėvo medžiokliniu šautuvu. Paliko ir atsisveikinimo laišką: „Mirtis – man šventė. Palaidokite mane su baltu kostiumu, kur nors netoli namų, kad kas vis pro šalį eidamas užbėgtų aplankyti. (Moteris, 2002’ 7, 38psl. Auksinis jaunimas. Meilė. Regis.ir)
Narkotikai atsirado prieš 5000 metų pr. Kr. Pirmieji narkotikai buvo opijus. Narkotikai, kaip nurodo senovės legenda padeda žmonėms užsimiršti, pasijusti geriau. Tačiau tia tik iliuzija, jie sukuria miražą, kurio trokšta žmogus ir taip jis skęsta narkotikų liūne vis giliau ir giliau. Nors kitiems tai padeda kurti, daugelis menininkų vartoja LSD.
Opijus tai baltos ar rudos spalvos milteliai. Vartojamas: injekcijos, uostoma, rūkoma. Labai didelė fizinė ir psichologinė priklausomybė nuo narkotikų. Pasekmės: euforija, mieguistumas, kvėpavimo susilpnėjimas, depresija. Perdozavimas: sąmonės praradimas. Labai pavojinga kartu vartoti su depresantais. Abstinencija: nerimas, žiovulys, ašaros, skrandžio traukuliai, pašiurpusi oda, sloga. (L. Bulotaitė „Narkotikai ir narkomanija. Iliuzijos ir realybė“ 43psl.). Opiumas bei iš jo išskiriamos medžiagos (morfijus ir heroinas) slopina nervų sistemos funkcijas. Skausmą bei nerima kelioms valandoms pakeičia palaimingas malonumas, tačiau ta palaima greitai baigiasi ir už ją reikia labai brangiai mokėti...