Narkomanija ir aids

Referatas
 5
Microsoft Word 30 KB
1 puslapis

Simonas Armonas
7 A

NARKOMANIJA IR AIDS

Didėjant piknaudžiavimo narkotikais mastui Lietuvoje ir kylant narkomanijos, o kartu ir AIDS epidemijos grėsmei, kurios pasekmės nenuspėjamos, kreipiuosi į visus Lietuvos gyventojus: tėvus, jaunimą, visuomenės, mokslo, politikos veikėjus, žiniasklaidos, verslo atstovus, visus kurie neabejingi savo vaikų, šeimos ir tautos ateičiai.
Narkotikai kelia grėsmę mūsų mažos tautos išlikimui. Tik narkotikų pasiūlos ir poreikio mažinimas, kova su narkotikų kontrabanda, visuomenės imuniteto narkotikams ugdymas prevencijos programomis bendruomenėje, bei visokeriopa pagalba sergantiems narkomanija asmenims, jų integravimas į visuomenę gali sustabdyti šio pragaištingo reiškinio plitimą. Didžiausią dėmesį turime skirti jauniems žmonėms.


Narkotikų vartojimo Lietuvoje augimas
15-16 m jaunimas


2000 m. atliktas epidemiologinis tyrimas parodė, kad diskotekose ir kitose pasilinksminimo vietose narkotikus vartoja net 50 procentų jaunuolių, priklausančių įvairioms socialinėms gyventojų grupėms, tarp jų ir akademinis jaunimas. Čia taip dažniausiai vartojami kanapių preparatai, sintetiniai narkotikai, heroinas.
Narkomanija sukelia sunkias socialines, bei medicinines pasekmes. Vis daugiau tarp intraventinių narkomanų tampa ŽIV nešiotojais.Tai sudaro daugiau nei 60 procentų visų diagnozuotojų. Registruotų nusikaltimų, susijusių su...