Naftos perdirbimas

Referatas
 5
Microsoft Word 32 KB
1 puslapis

Naftos perdirbimas referatas. Naftos perdirbimas referatas. Referatai perdirbimas. Referatai perdirbimas.

REFERATAS
„Ekologinės problemos susijusios su naftos perdirbimu“


Nafta (graikiškai „naphtha“, persiškai „neft“) – natūralus, aliejingas, degus skystis nuo geltonos iki juodos spalvos, susidarantis žemės sluoksniuose, 0,5 – 3 km. gylyje.
Dažniausiai naftos atsargos matuojamos milijardais tonų arba milijardais barelių. Įžvalgytos naftos atsargos pasaulyje nuolat didėja. 1980 m. jos sudarė 86 milijard. barelių. 1995 m. pasaulyje buvo 10-12 naftos baseinų, kurių ižvalgytos atsargos viršija 1 milijardą tonų (žr. 27 lentelę).

1997 m. duomenimis, esant dabartiniam gavybos lygiui, išžvalgytų atsargų pasauliui užteks 40 metų. Dabartinių išžvalgytų atsargų JAV užteks 7 metams, Rusijai – 22, Venesuelai ir Meksikai – 54, Saudo Arabijai – 86, Jungtiniams Arabų Emyratams – 118, Kuveitui – 126 metams.
Nafta nebe pagrindo laikoma strateginės reikšmės žaliava.
Nafta transportuojama tanklaiviais ir naftotiekiais. 1997 m. pasaulyje įregistruota 6750 tanklaivių. Trys didžiausi transportuojamos naftos srautai driekiasi iš Arabijos pusiasalio į Europą, Rytų Aziją ir JAV.
Nafta yra didžiausia pasaulio vandenyno teršėja. Apie 85% naftos į vandenyną patenka iš laivų variklių ir plaunant tanklaivius, nutekant pramonės ir buities atliekoms. Dėl tanklaivių ir naftos gręžinių avarijų į pasaulinį vandenyną patenka bemaž 15% naftos.
Ta2iau b8tent...