Monitoriai

Referatas
 5
Microsoft Word 48 KB
4 puslapiai

Monitoriai referatas. Monitoriai referatas. Plazma monitoriu veikimo principas. Plazma referatai. Referatas monitoriai. Plazma monitoriu veikimo principas. Plazma referatai. Referatas monitoriai.

Turinys

1. Įvadas 2
2. Monitorius(vaizduoklis, displėjus) 2
3. Elektroninio vamzdelio monitoriai 3
4. Spalvoto vaizdo monitoriai 4
5. LCD plokštieji monitoriai 4
6. Dujų plazminiai monitoriai 6
7. Ką pasirinkti - LCD ar CRT monitorių? 6
8. Išvados 8
9. Literatūros sąrašas 9

Įvadas

Kompiuterio vaizdo sistema susideda iš monitoriaus, kuriame atvaizduojama informacija ir vaizdo plokštes, kuri formuoja vaizdą. Monitoriuje atkuriamo vaizdo kokybė, pirmoje eilėje, priklauso nuo monitoriaus konstrukcijos. Šiuolaikiniai monitoriai būna dviejų tipų: elektrovakuuminiai, naudojantys elektrovakuuminius vamzdžius – kineskopus ir elektroniniai, naudojantys puslaidininkinius ekranus (skystakristaliniai, dujų plazmos, jutikliniai). Labiausiai paplitę elektrovakuuminiai monitoriai, naudojami staliniuose kompiuteriuose. Nešiojamuose kompiuteriuose naudojami elektroniniai – plokštieji monitoriai.
Monitorius – brangiausia asmeninio kompiuterio dalis. Labai gaila, tačiau daugelis žmonių, perkančių naują kompiuterį, monitorių renkasi tik pagal ekrano įstrižainės dydį. Kiti monitoriaus parametrai dažniausiai būna visiškai nesvarbūs: kuo įtaisas pigesnis, tuo geriau. Įsigiję mažai žinomo gaminio monitorių ir nusivylę jo vaizdo kokybe, pirkėjas dažnai grįžta į kompiuterio salonus ir ieško naujo įtaiso.

Monitorius(vaizduoklis, displėjus)

Monitorius arba vaizduoklis yra kompiuterio išvesties įrenginys, skirtas tekstinei arba grafinei informacijai atvaizduoti.
Pagal vaizdo kūrimo būdą, monitoriai skirstomi į:
• elektroninio vamzdelio - CRT (Cathode Ray Tube);
• skystųjų kristalų - LCD (Liquid Crystal Display);
• dujinės plazmos - PDP (Plazma Display Panels).

Elektroninio vamzdelio monitoriai

Tai monitoriai su kineskopais. Veikimo principas analogiškas televizoriams: Elektronų srautas iš elektroninio vamzdelio patenka į ekrano vidinę pusę, padengtą liuminoforu (liuminescencine medžiaga), ir sukelia jo švytėjimą. Nuo spindulių intensyvumo priklauso vaizdą sudarančių taškų šviesumas ir spalva.
Spindulių intensyvumą keičia į kineskopo katodą paduodamas elektrinis signalas.
Vaizdo kadrą spindulys pradeda piešti nuo viršutinio kairiojo ekrano kampo. Jis vienodu greičiu perbėga iki dešiniojo krašto, po truputį leisdamasis žemyn. Paskui spindulys staigiai grįžta prie kairiojo krašto ir pradeda piešti kitą kadro eilutę. Taip suformuojamas visas ekranas ir vėl viskas kartojama.
Tai vyksta pakankamai greitai, kadrų skleidimo greitis svyruoja nuo 75 iki 150 Hz, todėl žmogus mato ištisinį vaizdą. Spalvotą vaizdą piešia trys spinduliai, kurių vienas...